Velikonoční newsletter

V našem velikonočním zpravodaji přinášíme pár novinek které se udály v prvním čtvrtletí letošního roku.

Můžete se dočíst o mikrovlném spoji Siklu vhodném, mimo jiné aplikace, pro kamerové systémy.

Od izraelského výrobce Radware se dozvíte jak se efektivně bránit proti SSL útokům.

Z Německa na náš trh přichází nový, malý, ale výkonný server od firmy Thomas-Krenn zkonstruovaný pro průmyslová prostředí.

Pokračujeme se semináři na téma pokročilého používání mikrovlných spojů, další už příští týden v Karlových Varech!

Obrana před DoS/DDoS útoky je jedním z nejdiskutovanějších témat dnešních bezpečnostních expertů. Tento týden proběhl první ze série webinářů zabývající se touto problematikou, další plánujeme na 16. dubna.

Přejeme Vám Veselé velikonoce.

Další nový spoj Siklu se zajímavou cenovkou

Mikrovlnné spoje Siklu jsou v České republice velice populární, zatím však našly své místo zejména u ISP operátorů. Proto nyní přicházíme s nabídkou spoje, který oslovuje i jiné segmenty uživatelů.

Základní kapacita je 100 Mb/s halfduplexně a lze ji navýšit na 200 Mb/s. Ostatními parametry se shoduje se spojem EH-1200TX, přesto se nejedná o další variantu tohoto spoje!

Tento spoj doplňuje portfolio spojů Siklu a cílí na aplikace typu firemní přípojky, kamerové sítě, privátní podnikové sítě a podobně. S projektovou cenou pod 50.000 Kč za kompletní spoj se toto řešení jeví jako výhodná alternativa ke stávajícím bezlicenčním spojům v pásmech 10, 17 nebo 24GHz.

Spoje jsou zatím dostupné pouze v ČR a my jsme poctěni, že můžeme pomoci výrobci s rozvojem trhu s bezdrátovými přístupy!

Jste chráněni před SSL útoky?

Útoky využívající respektive zneužívající šifrovaný provoz jsou na vzestupu. Ať už se jedná útoky typu DDoS s cílem zahltit servery (šifrovaný SYN nebo HTTPS flood, SSL renegotiation), útoky na webové aplikace, případně snahu využít SSL zranitelnosti (např. POODLE). SSL/TLS se používá stále více, za poslední 2 roky se jedná o nárůst šifrovaného provozu o téměř 50%. Z pohledu útočníka přináší využití šifrování řadu “výhod” – útok zatíží nejen servery, ale i celou infrastrukturu nebo rovnou projde bez detekce. Z pohledu uživatele vyžaduje ochrana nové a výkonnější řešení, které se často samo stává obětí SSL floodu, a v neposlední řadě pak vyžaduje sdílení privátního klíče a certifikátu. To může být zásadní problém především při využití cloudu.

RADWARE nabízí efektivní řešení jak pro SSL floody (SSL mitigation), kde je ověřen jen opravdu podezřelý provoz a dopad na legitmní provoz je tak naprosto minimální, tak i pro ověření odchozích provozu (SSL sniffing).

Více informací můžete nalézt zde.

Nový LES server s tajemným označením LI3Z

Náš oblíbený low energy server v2 neposkytuje dostatečný výkon pro Vaše speciální aplikace? Pokud se přesto nechcete vzdát jeho jedinečných vlastností, máme pro Vás dobrou zprávu! Nový LES LI3Z boduje stejnými výhodami jako LES v2 a umožňuje Vám zároveň výběr z různých procesorů. Tak se může ještě lépe přizpůsobit Vašim potřebám.

Malý všestranný server je tak ještě flexibilnější a pro Vaše podnikání ještě atraktivnější. Přesvědčte se sami o výhodách našeho výkonného LESu LI3Z!

Vlastnosti: 

  • Průmyslový design - kryt odolný vůči prachu a naprosto tichý díky pasivnímu chlazení
  • Velmi kvalitní průmyslové komponenty
  • Vhodný pro mobilní použití
  • Zaručená dlouhodobá dostupnost
  • Intel Core i-procesory (4té generace) CPU (4 Cores, až do 2,4GHz)
  • Možnost rozšíření až do 16GB RAM, (2 DIMMs)
  • Úsporné, výkonné SSD disky až do 960 GB
  • Prostorově úsporné mSATA SSD až 512 GB
  • Malý server o rozměrech 58.5 mm (v), 260 mm (š), 208 mm (h)
  • Pro použití při okolní teplotě od 0 - 40 °C

Vysvětlení tajemné zkratky je prosté: Low energy, Intel, 3 disky a Zero Unit navýšku.

Seminář o pokročilých způsobech využívání mikrovlnných spojů

Na semináři Vám ukážeme několik způsobů, kterými lze dosáhnout pozitivnějšího vnímání kvality vašich služeb. Objasníme si některé už známé principy a pobavíme se i o těch méně známých a vysoce sofistikovaných. To vše v návaznosti na mikrovlnné spoje, které víceméně každý používá od páteře až k poslední míli, a které jsou velmi často tím nejslabším článkem přenosového řetězce. Většinou je k nim však přistupováno jen jako k prostému přenosovému médiu, nic než přenos dat z bodu A do bodu B se od nich neočekává. Před a za spoj se zapojují zařízení typu switch, router nebo jiné síťové prvky, na kterých se pak definují parametry jednotlivých služeb.

To je ovšem často zbytečné, neboť naprostá většina moderních mikrovlnných spojů je dnes vybavena alespoň základní sadou L2 funkcí. Technici vědí, že se často zbytečně navyšuje množství zařízení zapojených v řetězci a celá trasa může působit nehomogenně a nekompaktně, komplikuje se dohled nad zařízeními jako takovými, komplikuje se dohled služeb provozovaných na těchto trasách. Navíc některé funkce řízení kvality fungují pouze tehdy, jsou-li integrovány přímo do zařízení představujících úzké hrdlo sítě, a nelze je suplovat externím zařízením. A obchodníkům je zase jasné, že rostou náklady na zřízení a provoz služeb. Proč tedy nevyužívat funkcionalit integrovaných přímo do mikrovlnných technologií a nesnížit tak investice nutné pro poskytování nových služeb…?

Seminář je zaměřen obecněji směrem k „chytřejšímu“ využívání rádií, ale samozřejmě Vás seznámíme i s naším portfoliem mikrovlnných spojů, od E-bandových spojů Siklu přes licencované spoje Ceragon až po multipointy pro placená i volná pásma.

Pozvánka na webinář - DoS/DDoS pro pokročilé

Tento týden proběhl webinář na téma problematika DoS/DDoS, záznam je zde. Vysvětlili jsme, co je podstatné pro výběr řešení pro obranu před DDoS útoky - tři základní parametry obranných mechanizmů, které pomohou účinně ochránit vaši síť.

Další pokračování série webinářů na téma DoS/DDoS bude 14. dubna. Tentokrát se zaměříme na problematiku více technicky, rozebereme strategii nedávných útoků, podíváme se na trendy ve vývoji nových útoků.

Publikováno: 2016 03 24    |     Zpět na seznam aktualit
Přejete si zasílat náš NEWSLETTER? ANO, mám zájem

Dokument

PRO VÁS
popup

Uděluji souhlas s tím, aby společnost VUMS DataCom, s.r.o. se sídlem Lužná 591, 16000 Praha 6, IČ: 48585611, zapsána v obchodním rejstříku vedeném městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 17811, shromažďovala a zpracovávala v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění, moje jméno a emailovou adresu a další poskytnuté osobní údaje, a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zařazením do databáze za účelem nabízení výrobků, služeb a zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle platného zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zasíláním newsletteru VUMS DataCom s informacemi, a to na dobu neurčitou do odvolání.