Vánoční newsletter

V posledním newsletteru v roce jsme si pro Vás připravili shrnutí událostí a novinek za poslední kvartál.

Zakončili jsme sérii DDoS webinářů s aktuální tématikou, praktickými ukázkami. Potěšilo nás množství sledujících i jejich zájem formou dotazů. Pokud jste nestihli se k live vysílání přihlásit, máme pro Vás níže možnost podívat se na webináře ze záznamu.

Mezi našimi dodavateli došlo k zajímavým událostem, ať už se jednalo o zařazení společnosti ECI mezi finalisty prestižní Fierce Innovation Awards, převzetí SecFlow společností RAD nebo problematiku připojení k síti pomocí Allot Secure Service Gateway.

VUMS DataCom má rovněž nového ředitele společnosti, kterým se stal Jan Damborský.

Přejeme Vám příjemné počtení klidné prožití Vánoc a těšíme se na Vás i v novém roce 2017!

 

Podzimní série webinářů proběhla

Na podzim proběhla série webinářů navazujících na jarní DDoS seriál.

 • První webinář  proběhl 10.11.2016 a dozvěděli jsme se, co vše dobrý WAF musí umět a jak jej lze správně nasadit.
  Záznam 1. webináře
 • Druhý webinář se uskutečnil 24.11.2016  ve spolupráci s ČDT, kde jsme probrali zkušenosti s DDoS útoky z praxe a jak se proti nim bránit.
  Záznam 2. webináře
 • Třetí webinář v 7.12.2016 uzavřel letošní pořádání webinářů s tématem inspekce SSL provozu.
  Záznam 3. webináře

V příštím roce máme v plánu v sériích webinářů s rozličnými tématy pokračovat.

ECI mezi finalisty Fierce Innovation Awards a SecFlow ve vlastnictví RAD

ECI finalistou ve Fierce Innovation Awards

Společnost ECI byla vybrána jako finalista v kategorii páteřních sítí díky svému inovativnímu špičkovému produktu série Apollo 9900 - vysokokapacitní, vícevrstvé spínací platformy speciálně vhodné do páteřní sítě. 

Žádosti finalistů byly přezkoumány exkluzivním panelem manažerů z velkých telekomunikačních společností jako jsou Verizon, TeliaSonera, Comcast, Sprint anebo T-Mobile. Jednotliví finalisté byli hodnoceni ve čtyřech oblastech – efektivita, jednoduchost použití a návratnost investic (ROI), inovativnost a dopad na koncového uživatele. 

„Jelikož provoz v síti stále roste – díky cloudovým službám, video streamingu, a 4G / 5G mobilním technologiím – tlak na páteřní síť se násobí. Poskytovatelé služeb chtějí zajistit, aby nynější investice vložené do páteřní sítě zajistily její funkčnost po mnoho let. V tomto kolísavém podnikatelského prostředí s ní musí být nakládáno jako se strategickou výhodou.“ 

-Jimmy Mizrachi, EVP Global Portfolio, ECI 

 Společnost ECI považuje za klíčové 4 podnikatelské výzvy: 

 • Vytvoření širokopásmového připojení pro rychlou reakci na požadavky služeb a na změny provozu v síti. 
 • Maximalizování kapacity s ohledem na fyzická omezení (např. Shannon limit). 
 • Optimalizovaná podpora přenosu paketů, které jsou zdrojem nárůstu provozu v síti. 
 • Nabídka nových inovativních služeb v oblasti přenosu dat a funkcí, které jsou zdrojem příjmů. 

ECI Telecom je globální poskytovatel inovativních síťových řešení pro kritickou infrastrukturu stejně jako pro operátory datových center a poskytovatele komunikačních služeb. Poskytuje jednotný systém řízení sítě a komplexní sadu profesionálních služeb.

SecFlow přechází z Radiflow do RAD

Od letošního září jsou produkty firmy Radiflow, SecFlow-2 a SecFlow-1, plně ve vlastnictví technologické společnosti RAD. Což v praxi zahrnuje veškeré softwarové i hardwarové varianty pro tuto produktovou řadu. Díky tomu má RAD plnou kontrolu nad produktovým plánem bez závislosti na firmě Radiflow.

V budoucnu se plánuje vývoj a integrace RADview (carrier class management systém pro rozsáhlé sítě) s produkty SecFlow. Zatímco Radiflow může i nadále vyvíjet a prodávat své vlastní HW a SW verze, obě produktové řady budou (RAD SecFlow a Radiflow) zcela oddělené.

Tato změna umožní RADu rychle reagovat na požadavky zákazníků, zavést nové klíčové funkce a rozšiřovat kompletní produktovou řadu novými vzrušujícími směry.

Allot Secure Service Gateway

Allot Secure Service Gateway: připojení kdykoliv a odkudkoliv

Spoléhá vaše firma na kvalitní připojení kdykoliv a odkudkoliv? Efektivní (nejen dostupnost, ale i zabezpečení) práce s aplikacemi se přímo odráží ve výkonu respektive efektivnosti fungování celé organizace. Sítě už nejsou jen LAN, WAN a internetová konektivita. Přístupy do cloudu, mobilní aplikace - i to jsou klíčové datové provozy, které mohou ovlivnit vnímánní vaší organizace nejen zaměstnanci, ale hlavně jejími zákazníky. Nemluvě o možnosti útoků a bezpečnostních hrozeb, které mohou výrazně ublížit obchodu a životaschopnosti Vaší firmy.

Allot Secure Service Gateway kombinuje funkcionalitu Allot Service Gateway se silnou webovou a DDoS ochranou. Nabízí jednoduché škálovatelné řešení, které v konečném důsledku snižuje náklady na zajištění 
a zabezpečení kvalitního provozování aplikací. Nepotřebujete žádné další zařízení v racku, zvládnutí managementu dalšího systému. QoE vaší sítě a zároveň bezpečnost aplikací i jejich dat může být vylepšena při podstatně nižších celkových nákladech vlastnictví.

Allot Secure Service Gateway byla navržena speciálně tak, aby poskytovala firmám či operátorům nejefektivnější a snadno spravovatelnou kombinaci real-time viditelnosti, analytiky, bezpečnostní politiky a řízení šířky pásma (bandwidth management). Chrání síť proti webovým hrozbám jako jsou viry, malware, phishing, DDoS útoky a jiné anomálie.

S Allot Secure Service Gateway můžete:

 • sledovat, jak jsou kritické aplikace výkonné a jak podporují uživatelskou produktivitu
 • kontrolovat výkon aplikací a zlepšit QoE dle vašich priorit
 • udržovat škodlivé nebo neoprávněné uživatele/aplikace mimo vaši síť
 • neutralizovat hrozby a zajistit průběžně vysokou výkonnost podnikových aplikací
 • vynucovat bezpečnostní politiku pro shadow IT, BYOD, využití zdrojů
 • odstraňovat a řešit problémy se sítí v reálném čase
 • zjednodušit a automatizovat své operace
 • snížit provozní a celkové náklady

Více informací o našem dodavateli Allot naleznete zde.

Jan Damborský ředitelem VUMS Datacom

Jan nastoupil do společnosti VUMS DataCom jako Business Development Manager. Několik let se věnoval novým možnostem, obchodním příležitostem a navrhoval plány vývoje společnosti s ohledem na český trh a s porozuměním pro dodavatele i partnery. Zkušenosti na mezinárodním poli ve velkých zahraničních firmách získává od roku 1995 od pozic technických po obchodní, jakým byl například post OSS/BSS produktového manažera pro oblast Evropy, Středního Východu a Afriky nebo post oblastního obchodního manažera pro střední a východní Evropu. Tím Janův seznam působení v zahraničí zdaleka nekončí. Jako ředitel prodeje v rámci Evropy působil v zemích Beneluxu, severských státech a Estonsku.

Přes 15 let zkušeností v odvětví IT a telekomunikace na trhu střední a východní Evropy Jan zúročil mimo oblast produktového managementu také v marketingu. Na rozvoji nových projektů se podílí s chutí a vysokým pracovním nasazením. Vynikající komunikační schopnosti a vize úspěšného výsledku stojí za úspěšnými nabídkami nových technologických řešení a budování sítě obchodních partnerů.

Jan má velké znalosti toho, jak dosáhnout úspěchu v regionu východní Evropy, ať už jde o získávání nových zákazníků nebo rozvíjení obchodní sítě partnerů. Mezi další dovednosti bych zařadil talent naslouchat, trpělivost, díky kterým se s Janem opravdu skvěle spolupracuje a uživatelé respektují jeho široké znalosti oboru spojené se skutečnou touhou pochopit jejich podnikatelské výzvy.“

- David Collins

Sales Director

Z pozice ředitele společnosti vidí Jan především možnost vést firmu otevřeně s důrazem na objektivní rozdělení kompetencí. VUMS DataCom vnímá jako stabilní firmu na českém trhu, ve které mají zaměstnanci bohaté zkušenosti s mnohými technologiemi. Důležitá je pro něj podpora a získávání zkušeností zaměstnanců, kteří se v profesním světě i nadále neztratí. Janova vize směřování společnosti je jasná – VUMS DataCom jako technologický partner nejen pro největší české systémové integrátory vybere správné řešení vytvořené na míru.

Mezi oblasti Janových profesních zájmů patří bezpečnostní systémy, Wireless, Carrier Ethernet a především SDN a NMS/OSS systémy. Jan dokáže vidět krásu jednoduchosti a praktičnosti díky vztahu k řemeslům a přírodě, ze kterých čerpá inspiraci a klid. Ideální technologie je pro něj taková, která skutečně funguje a ani o ní nevíme.

Bohaté zkušenosti z působení v zahraničních firmách, jasná představa o budoucím směřování společnosti a jeho cílevědomost předurčují Jana na pozici výkonného ředitele společnosti VUMS DataCom.

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2017

Rádi bychom Vám popřáli klidné prožití vánočních svátků a úspěšné vykročení do Nového roku.
Těšíme se na oboustraně přínosnou spolupráci v roce 2017.

 

 

Publikováno: 2016 12 16    |     Zpět na seznam aktualit
Přejete si zasílat náš NEWSLETTER? ANO, mám zájem

Dokument

PRO VÁS
popup

Uděluji souhlas s tím, aby společnost VUMS DataCom, s.r.o. se sídlem Lužná 591, 16000 Praha 6, IČ: 48585611, zapsána v obchodním rejstříku vedeném městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 17811, shromažďovala a zpracovávala v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění, moje jméno a emailovou adresu a další poskytnuté osobní údaje, a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zařazením do databáze za účelem nabízení výrobků, služeb a zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle platného zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zasíláním newsletteru VUMS DataCom s informacemi, a to na dobu neurčitou do odvolání.