Toto řešení spadá pod oblasti:

SD-WAN

Softwarově-definované WAN (SD-WAN) je specifická podčást Software-defined networking (SDN) technologie aplikovaná na sítě WAN. Ty jsou nejčastěji využívány na propojení podnikových sítí, regionálních i globálních poboček a datových center včetně privátních a veřejných cloudů.

Jedná se o možnosti implementace WAN ve virtuálním prostředí. Vlastnosti SD-WAN jsou srovnatelné s klasickou VPN, ale s vyšší flexibilitou, rychlostí zřízení podle požadavků zákazníka a její správy. SD-WAN umožňuje společnosti zvýšit šířku pásma pro přenos dat, zlepšit flexibilitu a snížit náklady na provoz aktuální WAN struktury. Hlavním přínosem je schopnost inteligentně optimalizovat WAN na základě požadavků QoS specifických aplikací, kvality linky, dostupnosti nebo stupňů propustnosti stejně jako u jiných typů sítí.

Klíčové vlastnosti:

  • Až o 80 % snížení nákladů
  • Až 10 × rychlejší implementace
  • Vylepšení SaaS a výkon aplikací
  • Jednoduchá správa a podpora
Více informací Skrýt detail
Kontaktovat produktového manažera Produkty použité v řešení
SD-WAN

Schéma řešení znázorňuje typickou aplikaci SW-WAN pro SP. Znázorněno je hlavní řídící centrum SP, v našem případě datové centrum (DC) a dva připojené zákazníky (Customer site 1 a 2). V DC se nachází hlavní technologie SD-WAN, tedy SD-WAN controller, Orchestrator a Management systém. V přípojných místech na straně zákazníka je umístěn tzv. uCPE, na kterém běží virtuální instance SD-WAN VNF. Propojení mezi jednotlivými zákazníky mohou být buď přes internet, MPLS nebo VPN. V síti SD-WAN je možné taktéž přistupovat na veřejný cloud, kde můžeme mít hostované SaaS.

modrá jako povodí řek, zastupuje datové komunikace - zelená jako odpradávna barva pravoboku, zvyšuje kvalitu komunikací 

Přejete si zasílat náš NEWSLETTER? ANO, mám zájem

Dokument

PRO VÁS
popup

Uděluji souhlas s tím, aby společnost VUMS DataCom, s.r.o. se sídlem Lužná 591, 16000 Praha 6, IČ: 48585611, zapsána v obchodním rejstříku vedeném městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 17811, shromažďovala a zpracovávala v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění, moje jméno a emailovou adresu a další poskytnuté osobní údaje, a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zařazením do databáze za účelem nabízení výrobků, služeb a zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle platného zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zasíláním newsletteru VUMS DataCom s informacemi, a to na dobu neurčitou do odvolání.