Toto řešení spadá pod oblasti:

Řízení datového provozu – řešení pro ISP

Kvalita, objem a dostupnost síťové infrastruktury dosáhly v posledních letech obrovského rozmachu. Internet je dnes dostupný již téměř kdekoli a často je vysokorychlostní. To však přináší řadu potíží pro poskytovatele (ISP), kteří nesou hlavní zátěž investic, aniž by vždy měli přehled o efektivitě a možnost aktivního řízení využití přenosového pásma. Stahování souborů, maily, on-line hry, streamované video, chat, P2P sítě, všechna tato data tečou nekontrolovaně a mohou zahlcovat, zpomalovat a prodražovat konektivitu.

Poskytovatel tedy nutně potřebuje rozlišit jednotlivý provoz jak z hlediska aplikací, tak podle uživatelů, zařízení či topologie a začít tento provoz aktivně řídit, optimalizovat, monetizovat a personalizovat. K tomu ovšem potřebuje kvalitní nástroje, především solidní systém Deep packet inspection (DPI) s propustností výrazného objemu dat, sledováním velkého počtu otevřených spojení a schopností rozpoznání širokého a rostoucího spektra aplikací. 

Samotné řízení datového toku (traffic shaping) je dnes již nedostačující. Kvalitní řešení musí obsahovat také přidanou hodnotu, jako například ochranu před DDoS, malware, ransomware či blokaci nežádoucího provozu. Musí mít také solidní architekturu umožňující kvalitní monitoring a následný reporting a též širokou škálovatelnost.

Výhody řešení:

  • Rozlišení a monitorování toků dat
  • Aktivní řízení provozu a jeho optimalizace
  • Kontrola efektivity a ochrana před zahlcením
  • Zvýšení spokojenosti zákazníků přizpůsobením služeb na míru a výhodnější nabídkou
  • Kvalitní monitoring a reporting
  • Lepší kontrola nákladů a investic na základě kvalitních informací
  • Ochrana před DDoS, malware, ransomware atd. 
  • Network learning
Více informací Skrýt detail
Kontaktovat produktového manažera Produkty použité v řešení
Řízení datového provozu – řešení pro ISP

modrá jako povodí řek, zastupuje datové komunikace - zelená jako odpradávna barva pravoboku, zvyšuje kvalitu komunikací 

Přejete si zasílat náš NEWSLETTER? ANO, mám zájem

Dokument

PRO VÁS
popup

Uděluji souhlas s tím, aby společnost VUMS DataCom, s.r.o. se sídlem Lužná 591, 16000 Praha 6, IČ: 48585611, zapsána v obchodním rejstříku vedeném městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 17811, shromažďovala a zpracovávala v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění, moje jméno a emailovou adresu a další poskytnuté osobní údaje, a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zařazením do databáze za účelem nabízení výrobků, služeb a zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle platného zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zasíláním newsletteru VUMS DataCom s informacemi, a to na dobu neurčitou do odvolání.