Toto řešení spadá pod oblasti:

Přístupové technologie pro posledních 100 metrů

Nové aplikace jsou stále náročnější na šířku pásma, ve firmách i domácnostech je stále více zařízení, která umožňují sledovat video v HD rozlišení, synchronizujeme cloudy, dat je stále více, rychlosti do 100 Mbps přestávají stačit. Potřebujeme se blížit gigabitovým rychlostem, nebo aspoň násobkům 100 Mbps. Optiku pro každého účastníka není možné zajistit, je to stále moc drahé, posledních 100 metrů musíme překonat dostupnými médii.

Jaké technologie nám na vzdálenost pár stovek metrů nabídnou rychlost až 1 Gbps? Dokážeme připojit firemní i rezidentní zákazníky, kteří mají rozdílné požadavky na kvalitu, garance, poměr uplink/downlink? Jak je komplikovaná instalace? Optiku dotáhneme velmi blízko, zbývá těch 100 metrů. Jaká média tady máme, abychom připojili koncové uživatele? Je tady metalické vedení a je tady samozřejmě „vzduch“. Potřebujeme přístupové technologie pro metalické vedení a tam kde není metalická smyčka, se musíme připojit bezdrátově. Pro oba případy máme řešení, pro metaliku technologii G.FAST a bezdrátově technologii PMP v pásmu 60GHz.

  • Co má společného technologie G.FAST a PMP v pásmu 60GHz?
  • Rychlost až 1 Gbps
  • Vzdálenosti pár set metrů
  • Snadná instalace s využitím existujících médií, terminál instalovatelný uživatelem
  • TDD pro konfigurovatelné nastavení asymetrického připojení
  • Kompaktní řešení pro malý počet připojených uživatelů navržené pro umístění v uličních rozvaděčích
  • Velmi malé zpoždění (<2ms)
  • Velmi nízká spotřeba s optimalizací v době klidu

Kombinací technologií G.FAST a PMP@60GHz můžeme výrazně zvýšit propustnost připojení a hlavně počet připojených uživatelů při zachování rozumných investičních nákladů. Uživatelé se dostanou k datovým propustnostem doposud přisuzovaným pouze optickému připojení a to za dostupnou cenu. Obě technologie jsou nové a jsou testovány řadou operátorů, G.FAST je možné nasadit okamžitě, PMP@60GHz v EU podléhá regulaci, která se připravuje, nicméně je možné testovat.

Více informací Skrýt detail
Kontaktovat produktového manažera Produkty použité v řešení
Přístupové technologie pro posledních 100 metrů

Fiber-to-the-node (FTTN) ukončuje optiku více než 500 metrů od uživatelů. Natáhneme-li optiku dál, zmenší se počet přípojných míst a jsme v rozmezí 300 až 500 metrů od uživatelů. Rozvaděče v této vzdálenosti jsou připojeny optikou, používá se termín Fiber-to-the-cabinet (FTTC) nebo Fiber-to-the-curb (FTTC). Posuneme-li se ještě blíže, dostáváme se do vzdálenosti menší než 300 m, zde se používá termín Fiber-to-the-building (FTTB) ale také nově Fiber-to-the-distribution-point nebo pole (FTTdp).
V této vzdálenosti je již malý počet přípojných míst, zhruba 8–16, ale stále je ekonomicky nevýhodné protáhnout optiku dále. Rozvaděče jsou v zemi, v domech a také stále častěji na sloupech. Krátká vzdálenost umožňuje vysokorychlostní připojení přes různá média.

modrá jako povodí řek, zastupuje datové komunikace - zelená jako odpradávna barva pravoboku, zvyšuje kvalitu komunikací 

Přejete si zasílat náš NEWSLETTER? ANO, mám zájem

Dokument

PRO VÁS
popup

Uděluji souhlas s tím, aby společnost VUMS DataCom, s.r.o. se sídlem Lužná 591, 16000 Praha 6, IČ: 48585611, zapsána v obchodním rejstříku vedeném městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 17811, shromažďovala a zpracovávala v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění, moje jméno a emailovou adresu a další poskytnuté osobní údaje, a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zařazením do databáze za účelem nabízení výrobků, služeb a zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle platného zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zasíláním newsletteru VUMS DataCom s informacemi, a to na dobu neurčitou do odvolání.