Toto řešení spadá pod oblasti:

Aktivní bezpečnost sítě

Většina současných sítí je chráněna před útokem z internetu, který je považován za největší bezpečnostní riziko. Právě proto je drtivá většina útoků na firemní sítě provedena zevnitř organizace – z lokální sítě. Firemní lokální sítě se rozšiřují a často je těžké zpětně zmapovat, kde jsou jaké aktivní porty, zaměstnanci si přidávají obyčejné rozbočovače pro zvýšení počtu zásuvek. Současně stále více uživatelů používá bezdrátový přístup k síti a to jak z pracovních tak soukromých notebooků a také z různých mobilních zařízení. Je těžké dohledat, kdo a odkud se připojil, k jaké aplikaci a jaká přenesl data. Neznáme přesný adresní plán, rezervujeme adresy, které se dávno nepoužívají. V případě útoku jsme bezbranní a nedokážeme identifikovat útočníka.

Důsledná kontrola přístupu do sítě eliminuje většinu bezpečnostních rizik a zároveň umožňuje inventarizaci zdrojů, optimalizuje výdaje na provoz sítě. Řízení přístupu podle 802.1x autentifikaci uživatelů a jejich dynamické přiřazení do odpovídajících VLAN a také podle potřeby do jedinečných či globálních lokalit. Monitorováním stavu sítě identifikujeme podezřelého uživatele, kterého na dálku deaktivujeme, nebo přeřadíme do karanténní VLAN.

Sledováním sítě metodou behaviorální analýzy založené na detekci odchylek od běžného chování, dokážeme identifikovat i neznámé útoky. Dojde-li k rozsáhlejšímu útoku, dokážeme přepnout síť do nouzového stavu tak, že odpojíme všechny uživatele, ale kritické aplikace stále poběží. Stejným způsobem řešíme přístup firemních Wi-Fi zařízení, nebo uživatelem používaných soukromých zařízení pro firemní účely (BYOD).

 

Výhody řešení:

  • Zabezpečení přístupu do lokální sítě
  • Úspory inventarizací síťových zdrojů
  • Bezpečné použití vlastních zařízení
  • Dynamické přiděleni VLAN podle uživatele, nebo lokality
  • Odhalení neznámých útoků metodou behaviorální analýzy
Více informací Skrýt detail
Kontaktovat produktového manažera Produkty použité v řešení
Aktivní bezpečnost sítě

modrá jako povodí řek, zastupuje datové komunikace - zelená jako odpradávna barva pravoboku, zvyšuje kvalitu komunikací 

Přejete si zasílat náš NEWSLETTER? ANO, mám zájem

Dokument

PRO VÁS
popup

Uděluji souhlas s tím, aby společnost VUMS DataCom, s.r.o. se sídlem Lužná 591, 16000 Praha 6, IČ: 48585611, zapsána v obchodním rejstříku vedeném městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 17811, shromažďovala a zpracovávala v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění, moje jméno a emailovou adresu a další poskytnuté osobní údaje, a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zařazením do databáze za účelem nabízení výrobků, služeb a zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle platného zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zasíláním newsletteru VUMS DataCom s informacemi, a to na dobu neurčitou do odvolání.