Podzimní newsletter VUMS DataCom

V podzimním newsletteru Vám nabídneme několik zajímavých zpráv. 

Uvedli jsme na trh zbrusu nový produkt - NetSHIELD od americké společnosti SnoopWall. „Padouši jsou dobří. Organizace musí být lepší." Jak jste na tom vy?

RAD slaví 35 let na trhu a Radware se těší z ocenění od Frost&Sullivan.

Siklu příchází hned se dvěmi novinkami: jednou jsou mikrovlnné spoje EH-700TX 
EH-710TX, které patří k nejmenším rádiím na trhu a druhou je mikrovlnný Ethernetový spoj  Siklu EtherHaul™ 5500FD, který je postaven na malé a lehké platformě známé z předchozích typů spojů.

Ve VUMS DaCom se udála zajímavá jmenování do nejvyšších pozic. Více informací se můžete dozvět z našich nově upravených webových stránek, na kterých mimo jiné přibyla sekce Vedení společnosti.

Zároveň bychom Vás rádi touto cestou pozvali na sérii podzimních webinářů navazujících na DoS/DDoS jarní sérii.

Podzimní série webinářů

Srdečně Vás zveme na pokračování úspěšné DDoS série webinářů. Čekají nás 3 online vysílání zabývající se problematikou bezpečnosti IT.

 • První webinář 10.11.2016 zahájíme sérii a dozvíte se, co vše dobrý WAF musí umět a jak jej lze správně nasadit.
 • Druhý webinář 24.11.2016 je naplánován ve spolupráci s ČDT, kde se budeme věnovat zkušenostem s DDoS útoky a jak se proti nim bránit
 • Třetí webinář 8.12.2016, na kterém si rozebereme inspekci SSL provozu.

Sledujte naše webové stránky, kde se dozvíte bližší informace o jednotlivých webinářích 
a rovněž budete mít možnost se zaregistrovat pomocí webových formulářů.

Dodavatelé slaví

RAD slaví 35 let na trhu

Společnost RAD je globálním dodavatelem řešení a produktů Service Assured Access (zajištěný přístup ke službám) a řešení migrace k paketovým sítím ve více než 150 zemích světa. Zákazníky jsou poskytovatelé služeb 

a provozovatelé kritické infrastruktury (energetika, dopravní systémy a vládní agentury). 

RAD stojí v čele průkopnických technologií, jako je vCPE, počítačová bezpečnost, hardware miniaturizace a časové synchronizace přes paketové sítě.

VUMS DataCom spolupracuje s firmou RAD od svého založení roku 1993. Nabízí partnerům špičkovou technologii navrženou tak, aby obsáhla konkurenční výhody:

Pro energetiku, dopravní systémy a vládní agentury:

 • nástroje pro kybernetické zabezpečení kritické komunikační infrastruktury
 • mobilitu
 • bezproblémový přechod k moderní síti s přepojováním paketů

 Pro mobilní, business a velkoobchodní poskytovatele služeb:

 • lepší QoE vedoucí ke snížení fluktuace zákazníků
 • servis agility
 • kompletní viditelnost sítě
 • dostatečný výkon pro vyšší provozní efektivitu

35 let inovací, významná přítomnost na světovém trhu spolu se základem více než 14 000 000instalovaných jednotek zvyšuje výkonnost a zlepšuje konkurenceschopnost top-tier poskytovatelů služeb po mnoho let a bude tak pokračovat dozajista i v budoucnosti.

Ocenění Radware: Frost&Sullivan Product Strategy Award

Technologická společnost Radware získala cenu Frost&Sullivan Product Strategy Award za kombinaci bezpečnostních produktů a služeb. Oceněn byl široký záběr DDoS a WAF řešení s odkazy na diferenciaci nabízených produktů:

Hybridní řešení jediného dodavatele: "Radware byl jedním z prvních, a zůstává jednou z mála bezpečnostních společností, která nabízí jak produkty tak služby založené na cloudu v oblasti mitigace DDoS, které používají stejnou technologii. Konkurenti Radware přicházejí čím dál častěji s podobným řešením, které je ale založené především na partnerství a spolupráci s Radware."

NBA pro detekci útoku: "Radware DefensePro dokáže detekovat útoky, které by jiná řešení mohla opomenout, včetně zero-day útoků, neznámých útoků a SSL šifrovaných útoků."

Flexibilní licencování: "Například Radware AMS řešení přichází s upgradovatelnou licencí pro škálovatelný výkon, který umožňuje zákazníkům „platit jak rostou" a snížit tak kapitálové výdaje. Jiná řešení mitigace DDoS na trhu vyžadují, aby zákazník zakoupil největší box na základě kapacity své linky."

Šíře a hloubka mitigace DDoS Radware portfolia, spolu s nezbytným síťovým a Web Security řešením poskytuje řadu možností pro zákazníky, kteří potřebují řešit riziko DDoS útoku. Síla produktové řady společnosti Radware umožňuje soutěžit s velkými IT dodavateli a pomohla firmě k postupu na trhu. Za tento celkový výkon získal náš dodavatel Radware ocenění „Frost & Sullivan Product Line Strategy Leadership". 

Více si můžete přečíst v Global DDoS Mitigation, Frost&Sullivan Best Practices Research.

Siklu novinky

Firmu Siklu už asi netřeba moc představovat, na českém bezdrátovém trhu je již dostatečně známá. Že jde o jedničku na celosvětovém trhu potvrzuje i to, jak rychle dokáže reagovat na potřeby trhu. Dnes Vám představujeme další dva zástupce z dnes již dlouhé řady mikrovlnných spojů pro bezlicenční pásmo 70 GHz (E-band).

Mikrovlnné spoje EH-700TX a EH-710TX

Mikrovlnné spoje EH-700TX a EH-710TX patří k nejmenším rádiím na trhu. Kompaktní konstrukce s malou integrovanou anténou pro přenos rychlostí až 1Gb/s na kratší vzdálenosti je ideální pro:

 • Backhauling 3G, 4G a LTE, WiFi/WiGig přístupových bodů,
 • Připojování bezpečnostních kamer s vysokým rozlišením,
 • Připojování firemních zákazníků,

 a řadu dalších aplikací, kde jsou požadovány miniaturní rozměry, nízká hmotnost a vysoká přenosová kapacita. Bližší informace najdete zde.

Mikrovlnný Ethernetový spoj  Siklu EtherHaul™ 5500FD

Mikrovlnný Ethernetový spoj  Siklu EtherHaul™ 5500FD dodá až 5Gbps fullduplexní kapacitu pro páteřní a agregační síťové aplikace. Širší kanál, vysoký výstupní výkon 

a adaptivní modulace zajišťují robustnost a provozní spolehlivost i při vzdálenostech kolem 3km.

Spoj je postaven na malé a lehké platformě známé z předchozích typů spojů. K dispozici jsou všechny tři velikosti antén – 16cm/38dBi, 31cm/43dBi a 65cm/50dBi. Novinkou je 10GE SFP+ port usnadňující jeho nasazení do provozu bez nutnosti agregovat 1Gb příspěvkové toky.

Klíčové vlastnosti gigabitového Ethernet mikrovlnného spoje:

 • Vysoká přenosová kapacita
 • Kompaktní rozměry v robustním těle
 • Bezlicenční pásmo 71-76 GHz
 • Nízké pořizovací a provozní náklady
 • Snadná instalace

VUMS DataCom je autorizovaným distributorem a technologickým partnerem firmy Siklu. Spoje pro otestování rádi zapůjčíme a samozřejmě poradíme s jejich instalací, konfigurací a dohledem. Pro bližší technické a obchodní informace nás kontaktujte.

Jmenování ve VUMS DataCom

Během podzimu došlo k několika důležitým HR změnám ve VUMS DataCom. 

Radek Petrželka obchodním ředitelem

Nastoupil do společnosti před patnácti lety jako produktový manažer. Za dlouhodobě stabilní výsledky a hluboké profesionální znalosti obchodu byl Radek ve společnosti jmenován obchodním ředitelem s kompetencí řízení celého obchodního procesu od počátku až ke zdárnému dodání produktu nebo služby spokojenému zákazníkovi.

Libor Jungbauer ředitelem zákaznické podpory

Libor je součástí technického týmu VUMS Datacom od roku 1995. Na podzim roku 2016 byl jmenován ředitelem zákaznické podpory, kde má na starosti tým technických specialistů a zodpovídá za fungování veškerých činností zákaznické podpory v organizaci.

Martin Buroň ředitelem zákaznických služeb

Martin pracuje ve společnosti VUMS DataCom již 16 let. I nadále má na starosti ze své pozice business development manažera oblast mikrovln a WDM. V souladu se svou životní filozofií si doplňuje vzdělání a nedávno získal mezinárodně uznávané certifikáty PRINCE2 na projektový management a ITIL na řízení služeb v ICT. Ceníme se jeho mnohaletých zkušeností a profesionálních vědomostí, a proto byl jmenován do funkce ředitele zákaznických služeb a projektového manažera.

Více informací o vedení společnosti VUMS DataCom se dozvíte na našich stránkách
v sekci Vedení společnosti.

Proaktivní prevence nad pozdní detekci a nápravu

V měsíci září jsme uvedli na trh zbrusu nový produkt NetSHIELD od americké společnosti SnoopWall, který je první svého druhu v České republice. NetSHIELD poskytuje takové zabezpečení vnitřní sítě, na které firewally 

a antivirové programy nejsou určeny. Je vysoce škálovatelný a zabrání nežádoucímu přístupu, Spear Phishing, Ransomware a "Zero-Hour" útokům škodlivého softwaru.

Převezměte kontrolu nad svou sítí

Většina firem se dnes zaměřuje na zajištění organizace před hrozbami, které existují vně jejich sítí pomocí firewallů a systémů IDS / IPS. Nebo se spoléhají na technologie sloužící k zajištění koncových zařízení a blokování malware.

NetShield je další generací řešení pro řízení přístupu mobilních i pevných zařízení, které poskytuje důležité funkce do řetězce zabezpečení. Získáte přehled a kontrolu nad nedůvěryhodnými síťovými aktivitami prostřednictvím dynamického řízení pevných, mobilních a virtuálních koncových zařízení.

NetSHIELD agentless design lze snadno integrovat do stávající podnikové infrastruktury, 

a je snadno spravovatelný, flexibilní, nákladově efektivní a vysoce škálovatelný. Je nasazen non-inline, což  zajišťuje, že může být připojen kdekoliv a odhalit a zajistit problém odkudkoliv. 

Zabezpečte svou síť zevnitř ven

NetShield přináší bohatou sadu funkcí agentless Network Access Control (NAC) a kritické zabezpečení intranetu, které firewally a antivirová řešení neobsáhnou a kde dochází 

k 95% dnešních narušení. Dnešní hrozby se přesunuly za schopnosti a možnosti tradičních firewallů, obsahu proxy serverů a antivirového softwaru. Navíc, množství nejnovějšího ransomware bylo navrženo k obcházení těchto řešení a kořistí na neopatrných zaměstnancích, kteří nevědomky kliknou na škodlivé odkazy a přílohy. Patentovaný Pre-Cognition Engine NetShieldu je navržen tak, aby karanténa koncového bodu předcházela infekci.Patentovaný mechanismus zajišťuje jeho umístění do karantény s nulovým výskytem  false-positive chyb.

Klíčové vlastnosti:

 • Jednoduché nasazení a správa
 • Správa lokálních i vzdálených zařízení z jedné konzole
 • Zabezpečení kombinací funkcí detekce, blokace a karanténa
 • Stabilní, efektivní a optimální platforma
 • Agentless & Non-inline, zapojení kamkoliv, objevení a zabezpečení odkudkoliv
 • Vysoce škálovatelné: pro sítě od 25 do tisíců zařízení
 • Prosazení komplexní shody, audit a identifikace CVE
 • Malware databáze aktualizována každé 3 hod ~ karanténa Apts & Zero-Days

Další vlastnosti

 • NAC – aby se ke korporátním sítím připojily pouze důvěryhodné zdroje
 • Zero-hour malware a phishing karanténa – prevence ransomware s nulovou false positive chybou
 • Vulnerability assessment a patch management
 • Vykazování shody s bezpečnostními standardy
 • TLD blokování & Detekce MAC spoof

Měřitelné snížení rizika je nyní na dosah ruky. Je to vaše síť, která si zaslouží kvalitní péči. V současnosti hledáme partnery pro prodej uváděného produktu a připravují se vzdělávací akce, na kterých se budete moci s novinkou NetSHIELD blíže seznámit. Využijte rovněž možnosti vyzkoušení, které vám odhalí zranitelnosti vašich zařízení. 

Pro aktuální informace sledujte naše webové stránky www.datacom.cz a nebo neváhejte kontaktovat produktového manažera.

 

Publikováno: 2016 10 24    |     Zpět na seznam aktualit
Přejete si zasílat náš NEWSLETTER? ANO, mám zájem

Dokument

PRO VÁS
popup

Uděluji souhlas s tím, aby společnost VUMS DataCom, s.r.o. se sídlem Lužná 591, 16000 Praha 6, IČ: 48585611, zapsána v obchodním rejstříku vedeném městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 17811, shromažďovala a zpracovávala v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění, moje jméno a emailovou adresu a další poskytnuté osobní údaje, a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zařazením do databáze za účelem nabízení výrobků, služeb a zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle platného zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zasíláním newsletteru VUMS DataCom s informacemi, a to na dobu neurčitou do odvolání.