Newsletter září 2015

V prvním po-prázdninovém Newsletteru otevíráme problematiku podnikových webových aplikací, které pomalu nahrazují všechny doposud používané aplikace a musíme proto o jejich stavu vědět více. Rádi bychom vás vyzvali k diskuzi na toto horké téma a nabídli několik variant řešení.

Po horkém létě potřebujeme klid na práci, proto pro Vás máme novou řadu velice tichých serveru Thomas Krenn. Micro server je navržen jako velmi tichý systém a jeho velký přední ventilátor je téměř neslyšitelný. Pro více informací čtěte dále.

 

Webové aplikace - základní kámen pro poskytování kvalitních ICT služeb pro zaměstnance i zákazníky

Stále častěji se webové aplikace stávají primární komunikační platformou jak uvnitř, tak i vně firem. Pro maximální možnou podporu ideálního fungování firmy je tedy třeba mimo aplikace samotné zajistit i její bezproblémové a bezpečné fungování.

SLA dostupnosti služby poskytované webovou aplikací dnes můžete měřit s pohledy z různých úhlů (aplikace / servery / síť / …). To nezřídka vyžaduje vysoké náklady na pořízení a provozování nebo nutnosti zásahů do infrastruktury nebo aplikace samotné.

Klasické řešení je tak pro řadu firem nedostupné. Variantou, kterou je možné dodat i jako cloudovou službu (SaaS), je FlowMon APM. S FlowMon AMP získáte přesné informace o tom jak rychle byly vybaveny požadavky uživatelů v různých částech webové aplikace. Bez nutnosti instalace SW do serveru, webové aplikace, či na koncové stanice. Díky přesným zprávám o provozu budete moci i sledovat trendy vývoje, přesněji plánovat rozvoj a hlavně – zaměstnanci nebudou mít problém s užíváním služeb přes webové aplikace a zákazníci nebudou odcházet k „rychlejší konkurenci“.

Ovšem nejen rychlostí živ je byznys. Webové aplikace prezentují vybrané informace z interních zdrojů/serverů. Na základě poskytnutí vybraných informací pak například dochází k potřebné interakci/obchodu se zákazníkem. Pokud se ale na webu prezentují chybná data nebo dokonce web není zákazníkům přístupný, má to často zásadní vliv na fungování firmy. O krádeži firemních dat, tedy interních informací, nemluvě. Web Application Firewall doplňuje stávající formy zabezpečení firemního IT tak, aby nebylo možné webové aplikace zneužít. Zamezí se tak výše popsaným nekalostem. WAF zabrání :

  • získání neveřejných dat z firemních databází (ceníky, kontakty na zákazníky, …)
  • přístupu k souborům, které měly být přístupné pouze pro vybrané uživatele (výkresová dokumentace či jiné firemní know-how v e-podobě, …)
  • podvržení nekorektních dat do objednávek, či jiných formulářů vyměňovaných přes webovou aplikaci (změna objednávkové ceny, úprava minimálního nebo maximálního množství, …)
  • krádeži identit uživatelů nebo administrátorů (které jsou pak snadno zneužitelné pro jakékoliv ilegální akce)
  • ...

I v případě WAFu známe řešení dostupné jako „klasický produkt“ nebo jako cloudovou službu (SaaS). Navíc jde o samoučící se WAF s možností navázání na další bezpečnostní systémy.

Podrobnější informace o výše popsaných řešeních, živé ukázky i ve vašem prostředí nebo možnost debaty se zástupci výrobců lze po předchozí dohodě obratem zrealizovat.

Kompaktní server do kanceláře od firmy Thomas-Krenn

S Micro serverem MI106 přestavuje firma Thomas-Krenn kompaktní, tichý a cenově dostupný server ve formátu Mini-ITX, který se skvěle hodí pro použití v kanceláři. Tento server pohání 4-jádrový Intel Celeron (j1900). Maximálně 16 GB RAM ve dvou DIMM modulech zajišťuje dostatek paměti. O rychlé síťové připojení se postará 1GB LAN port a díky celkem 6 USB portům (včetně dvou USB 3) je možné připojit dostatečné množství příslušenství.

MI106 se výborně hodí pro typické kancelářské úkoly, např. jako emailový nebo komunikační server. Ideální je také v kombinaci s Windows Server Essentials nebo Univention Corporate Server, pro které je také certifikován.

Pokud je server určen do kanceláře, měl by být co nejtišší, aby zaměstnance nerušil při práci. Micro server je navržen jako velmi tichý systém a jeho velký přední ventilátor je téměř neslyšitelný.

Malé šasi s rozměry 20x31x27 cm nabízí dostatek prostoru pro čtyři 3,5" hot swap pevné disky, které je možné spravovat pomocí volitelného hardware RAID řadiče. Celkovou kapacitu těchto disků si můžete nakonfigurovat podle potřeby až na 32 TB v online shopu firmy Thomas-Krenn. Další dva interní 2,5" sloty jsou k dispozici pro SSD disky například pro operační systém nebo aplikace. S takovou kapacitou disků je MI106 zajímavý také jako mediální server pro uživatele, kteří potřebují ukládat větší množství dat, např. reklamní agentury nebo fotografy.

MI106 je stejně jako všechny ostatní servery firmy Thomas-Krenn otestován pro Windows a všechny hlavní distribuce Linuxu. Micro server je také kompatibilní s open source NAS (Network Attached Storage) operačním systémem FreeNAS, a tak představuje otevřenou a flexibilní alternativu k proprietárním NAS zařízením.

Micro server MI106 je aktuálně k dispozici od 7 840,- Kč (bez disků, 2 GB RAM).

Publikováno: 2015 09 02    |     Zpět na seznam aktualit
Přejete si zasílat náš NEWSLETTER? ANO, mám zájem

Dokument

PRO VÁS
popup

Uděluji souhlas s tím, aby společnost VUMS DataCom, s.r.o. se sídlem Lužná 591, 16000 Praha 6, IČ: 48585611, zapsána v obchodním rejstříku vedeném městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 17811, shromažďovala a zpracovávala v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění, moje jméno a emailovou adresu a další poskytnuté osobní údaje, a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zařazením do databáze za účelem nabízení výrobků, služeb a zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle platného zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zasíláním newsletteru VUMS DataCom s informacemi, a to na dobu neurčitou do odvolání.