Newsletter prosinec 2015

Náš poslední letošní Newsletter přináší jednu zajímavou produktovou novinku od švýcarské firmy FlexDSL, řešení SDN a NFV od firmy Allot a informace o úspěšném testování Cesnetu 400G flex-grid ECI zařízení v ostrém provozu.

Klidné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok

Rádi bychom poděkovali všem našim obchodním partnerům za letošní spolupráci a těšíme se na další společné projekty v roce 2016.

Tímto všem přejeme příjemné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok.

Produktová novinka firmy FlexDSL, duální MiniFlex

Zařízení v industriální úpravě MiniFlex pro dvě linkové karty nabízí širokou škálu rozhraní. Linkové karty jsou na sběrnici propojeny Ethernetem. Dostupná jsou následující rozhraní:

 • 2x SHDSL.bis (ITU-T G.991.2 & ETS TS 101524, TCPAM16/32) with extended TC-PAM4/8/64/128 line coding
 • 2x SFP Cages for standard Fiber Interfaces 100Base-FX
 • 1x Universal Serial Interface RS-232/422/485
 • 4x Serial Interface RS-232
 • 1x Power over Ethernet, 15 Watts PSE
 • 4x 10/100Base-T Ethernet Layer 2 Managed Switch
 • 4x E1 Interfaces (G.703/704)
 • 4x Input and 4x Output
 • 2x FXO nebo 2x FXS nebo 2x Voice s E&M 

S tímto zařízením můžete kombinovat všechny uvedené rozhraní do jednoho řešení. Tato duální jednotka má již integrovány dva typy napájení, jak AC tak i DC, ale také alarm rozhraní. Z vlastností MiniFlex Dual Unit lze zdůraznit:

 • Robustní DIN-Rail kovové chassis
 • Stupeň ochrany je IP 30
 • 24/48/60VDC nebo 110/230VAC napájení
 • Alarm výstupy
 • Nízká spotřeba energie
 • Malé rozměry
 • Rozsah teplot pro industriální prostředí, -40°C až +70°C

V případě zájmu o datový list nebo jiné informace nás prosím kontaktujte.

Řešení SDN a NFV od společnosti Allot

Moderní ICT stále častěji kombinuje tradiční technologie s novými postupy. K řešením pro klasickou produkci se přidávají nové systémy, které například zvyšují zabezpečení provozu, respektive dat samotných. Uvedené prolínání je možné díky SDN nebo NFV.

Allot jako tradiční výrobce systémů pro klasifikaci datového provozu patří mezi společnosti, které své řešení pro SDN a NFV zpřístupnili. Jak si můžete přečíst na stránkách Allotu, této allotí nabídky na propojení využily již např. HP či CheckPoint.

Nemusí však jít pouze o řešení pro telekomunikační operátory nebo provozovatele rozsáhlých datových center. V případě, že i ve Vaší síti chcete zvýšit zabezpečení, případně chcete uživatelům Vaší sítě poskytovat dynamicky škálovatelné služby, neváhejte, kontaktujte nás a určitě najdeme způsob, jak Vaše tradiční datové sítě za pomocí Allotu a SDN či NFV posunout zase o kousek dál.

ECI a CESNET úspěšně otestovaly 400G flex-grid zařízení v ostrém provozu

Společnost ECI a sdružení CESNET ohlásily úspěšné testy flex-grid karty Apollo 400G, které proběhly v ostrém provozu na české národní síti pro výzkum a vzdělávání. Společná demonstrace této nejnovější technologie předvedla možnosti zařízení ECI při zajišťování nových služeb na přenosových systémech třetích stran s vysokou spolehlivostí, rychlostí a šířkou pásma bez nutnosti jakýchkoli úprav.

Helmut Sverenyák, náměstek ředitele sdružení CESNET pro výzkum a vývoj, k tomu řekl: „Práce s platformou ECI Apollo byla pro CESNET skvělou příležitostí. Systém má vynikající vlastnosti a je velmi kompaktní, což řadu věcí velmi zjednodušuje. Při testech jsme zařízení Apollo i Czech Light® dovedli na samou hranici jejich možností, když jsme dokázali, že signál o rychlosti 200 Gb/s dosáhne i přes 2000 kilometrů daleko. Rovněž jsme úspěšně předvedli jejich možnosti na „cizích“ vlnových délkách, jejichž použití se rozmáhá nejen v národních sítích pro výzkum a vzdělávání, ale i ve světě telekomunikací. V roce 2016 budeme slavit 20 let sdružení CESNET, takže čísla 200 Gb/s a 2000 km vedle sebe vypadají téměř magicky.“

„Testy provedené se sdružením CESNET jednoznačně prokazují lepší kvalitu paketově-optických přenosových platforem ECI vhodných pro budoucnost. Platformy Apollo posílené 400G kartou dosahují nové úrovně výkonu, rychlosti a dosahu. Příjemně nás překvapilo, jak snadno se konfigurují zesilovače CESNET díky programovatelnosti zařízení Czech Light®. Komplexní testy a rozsáhlá měření nám trvaly pouze tři dny a jsme rádi, že proběhly k naprosté spokojenosti obou stran,“ dodal Christian Erbe, ředitel pro obecní, veřejné a správní aplikace ECI EMEA.

Co prokázaly technologické testy:

 • úspěšné prodloužení optického dosahu na 2000 km,
 • po domovské síti CESNET lze snadno přenášet data vysokou rychlostí jakožto cizí vlnové délky,
 • signály o rychlosti 200 Gb/s lze přenášet na vzdálenost 240 km jediným skokem, bez náročného a potenciálně rizikového ramanovského zesilování,
 • vhodnost moderních metod kompenzace chromatické disperze v trasách temných vláken u smíšených přenosů fázových a starších amplitudově modulovaných signálů.
Publikováno: 2015 12 19    |     Zpět na seznam aktualit
Přejete si zasílat náš NEWSLETTER? ANO, mám zájem

Dokument

PRO VÁS
popup

Uděluji souhlas s tím, aby společnost VUMS DataCom, s.r.o. se sídlem Lužná 591, 16000 Praha 6, IČ: 48585611, zapsána v obchodním rejstříku vedeném městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 17811, shromažďovala a zpracovávala v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění, moje jméno a emailovou adresu a další poskytnuté osobní údaje, a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zařazením do databáze za účelem nabízení výrobků, služeb a zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle platného zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zasíláním newsletteru VUMS DataCom s informacemi, a to na dobu neurčitou do odvolání.