Newsletter listopad 2015

Náš listopadový Newsletter by vás v první řadě rád pozval na semiář o bezdrátových / mikrovlných spojích, na kterém vám ukážeme, že od spoje bod-bod lze očekávat více než jen přenos...

Dlouholetý lídr na telekomunikačním trhu, firma RAD, představila zajímavou novinku v portfoliu, Carrier Ethernet zařízení, ETX-2i. Tato novinka umožní poskytovatelům služeb (Business a Mobile Backhaul) lépe využít stávající přístupovou infrastrukturu.

A v neposlední řadě zmínka o firmě RADWARE, která se se umístila v leader kvadrantu v aktuálním hodnocení společnosti Gartner.

 

Technologické odpoledne věnované pokročilým způsobům využívání mikrovlnných spojů

Seminář je určen pro alternativní operátory používající bezdrátové technologie, kteří cílí na firemní klientelu, a kteří poskytují nebo zamýšlejí poskytovat služby s vyšší přidanou hodnotou. Plný text pozvánky a přihlašovací formulář najdete zde: http://www.datacom.cz.

Datum a místo konání:

    • středa 2.12.2015 od 13:00, Praha, Lužná 591, Šárka Business Park, budova A, 2.patro
  • středa 9.12.2015 od 13:00, Olomouc, Jeremenkova 40b, budova RCO, 1.patro, salonek Berenicé

Registrace:

Účast na semináři je bezplatná a je podmíněna pouze vyplněním on-line formuláře pod tímto článkem: http://www.datacom.cz. Nezapomeňte prosím uvést na který ze seminářů se přihlašujete (Praha/Olomouc).

Na Vaši účast a přátelskou výměnu zkušeností se těší tým VUMS DataCom.

RAD rozšiřuje své portfolio o demarkační zařízení s VDSL2 a GPON

RAD, jakožto dodavatel řešení SAA (Service Assured Access), která dokáží předat prakticky jakoukoliv službu přes jakékoliv fyzické médium, se nyní stal jediným dodavatelem, který nabízí VDSL2 (včetně bonding/vectoring) a GPON ve svých demarkačních zařízeních (Layer 2/Layer 3).

Společnost oznámila dostupnost dvou nových modulů, pro své MEF CE 2.0 certifikované Carrier Ethernet routery, ETX-2 a ETX-2i. VDSL2 modul umožňuje přenos až 400 Mbps přenosu po metalickem vedení (bonded) a zároveň poskytuje stejnou úroveň služeb (SLA), které by jinak byly k dispozici po optických vláknech. GPON modul umožňuje přenos až do 1Gbps provozu v pasivní optické síti Ethernet.

 "VDSL2 je logická alternativa pro poskytnutí větší šířky pásma pro velké firemní zákazníky a pro mobilní backhaul v oblastech nepokrytých nebo s nedostatečným pokrytím optikou, zatímco GPON umožňuje využívat vlákno podstatně hospodárněji, když už ho v lokalitě máme položeno, "říká Ulik Broida, RAD viceprezident pro marketing a Business Development. "S těmito novými moduly, budou poskytovatelé služeb moci oslovit více koncových zákazníků a trhy, které až dosud byly nevyužitý, a zároveň zaručit kvalitu služeb (QoS),"dodává.

Snížení TCO

Dalším přínosem pro poskytovatele služeb je schopnost snížit celkové náklady na vlastnictví tím, že optimalizujeme stav zásob. "Nasazení řešení od stejného dodavatele jak pro optiku i metaliku výrazně snižuje celkové náklady na vlastnictví (TCO) prostřednictvím zjednodušení školení, integrace a správy,"Broida dodává. "V typických projektech mohou tyto úspory dosáhnout miliony, a to je určitě vítanou zprávou pro všechny poskytovatele služeb."

"GPON řešení bylo velmi úspěšné na mnoha trzích jako přístupová technologie pro FTTH a jako backhaul pro rychlý přenos po metalice jako VDSL2," souhlasí Simon Sherrington, analytik Heavy Reading. "Obě technologie budou i v dalších letech nadále důležité, stejně jako nároky na šířku pásma dále porostou a operátoři se budou snažit maximálně využít kapacity již nainstalovaných metalických nebo optických kabelů k oslovení nových zákazníků."

Uvedením na trh VDSL2 a GPON certifikovaných MEF CE 2.0 Layer 2 / Layer 3 demarkačních zařízeních RAD rozšiřuje počet svých řešení, která pomáhají poskytovatelům služeb a mobilním operátořům zvýšit své příjmy a snížit celkové náklady na vlastnictví na celou dobu životního cyklu služby. Díky bohaté sadě nástrojů SAA usnadňujících plánování, nasazovaní, zajišťování a udržování stávajících a nových služeb, umožňují zařízení operátorům nabízet služby s předvídatelnými QoS a lepšími QoE.

RADWARE se umístil v leader kvadrantu v posledním hodnocení splečnosti Gartner: Magic Quadrant for Application Delivery Controllers 2015

Gartner pozitivně hodnotí nejen stávající vlastnosti, ale i jasnou vizi do budoucnosti. Report zdůrazňje flexibilitu RADWARE řešení – škálovatelnost („pay as you grow“), možnosti virtualizace a konzolidace, garanci podpory všech platforem minimálně na 5 let a v neposlední řadě – velký důraz na bezpečnost. V bezpečnosti RADWARE nabízí ochranu před DDoS útoky, WAF (web application firewall) i možnost „vidět“ a zastavit útoky, malware atd. v šiforvaném provozu (SSL).

Více lze najít na stránkach firmy Radware.

Publikováno: 2015 11 19    |     Zpět na seznam aktualit
Přejete si zasílat náš NEWSLETTER? ANO, mám zájem

Dokument

PRO VÁS
popup

Uděluji souhlas s tím, aby společnost VUMS DataCom, s.r.o. se sídlem Lužná 591, 16000 Praha 6, IČ: 48585611, zapsána v obchodním rejstříku vedeném městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 17811, shromažďovala a zpracovávala v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění, moje jméno a emailovou adresu a další poskytnuté osobní údaje, a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zařazením do databáze za účelem nabízení výrobků, služeb a zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle platného zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zasíláním newsletteru VUMS DataCom s informacemi, a to na dobu neurčitou do odvolání.