Newsletter Léto 2016

V našem letním zpravodaji Vám přinášíme pár novinek, které se udály v druhém čtvrtletí letošního roku.

Obrana před DoS/DDoS útoky je jedním z nejdiskutovanějších témat dnešních bezpečnostních expertů. VUMS DataCom ve spolupráci s Radware pořádal sérii webinářů na tuto problematiku. Shrnutí s odkazy na video záznamy naleznete níže.

Můžete se také dočíst o profesionálním mikrovlnném spoji Siklu za průlomovou cenu, akční promo nabídce platné po celý červenec a seznámit se s novinkou od RADu, který uvedl na trh zařízení pro Small Cell agregaci. 

Flowmon Networks pořádá komorní prázdninovou akci APM Breakfast se vstupem zdarma pro registrované účastníky, proto neváhejte, počet přihlášených je omezen.

 

Přejeme Vám pohodové prožití léta.

Problematika DoS/DDoS - implementace řešení a simulace útoků

V rámci série webinářů k DoS/DDoS bylo možné se seznámit s danou problematikou teoreticky i prakticky.

V prvním pořádaném webináři jsme vysvětlili tři základní parametry obranných mechanizmů, které pomohou účinně ochránit vaši síť.

Jsou to:

  • Hybridní řešení
  • Multi-vektorová obrana
  • IP agnostic

 

Záznam prvního webináře

 

V našem druhém webináři jsme se podívali více pod povrch konkrétních útoků. Vysvětlili jsme, jak vypadá reálný útok, jaká je motivace útočníků, časový průběh a především jaké vektory útoků si útočník může vybrat. Vysvětli jsme, že jen důkladné porozumění logice útoků a tomu co mohou způsobit v infrastruktuře zákazníka, umožňuje navrhnout skutečně účinné řešení.

 

Záznam druhého webináře

 

Třetí a poslední webinář o DoS/DDoS uzavíral sérii úvahou nad možnostmi implementace účinného řešení, včetně případové studie s ukázkou živé instalace zákazníka v Čechách.

Proběhla on-line ukázka průběhu útoku a jeho blokování. Byla „napadena" naše DDoS “čistička” instalovaná v laboratoři softwarovým generátorem útoků a byl sledován průběh událostí. Věříme, že praktická ukázka byla přínosným a zajímavým zakončením naší DOS/DDoS série.

Webinář moderoval Libor Jungbauer, technický ředitel VUMS DataCom, prezentujícím byl Petr Lasek, technický specialista společnosti Radware.

 

Záznam třetího webináře

Promo akce - Profesionální mikrovlnný spoj za průlomovou cenu

Mikrovlnné spoje v bezlicenčním pásmu
57-66GHz (V-Band) je v České republice možno provozovat podle Všeobecného oprávnění ČTU VO-R/12/09.2010-12. Tyto spoje nejsou zatím u nás příliš rozšířené, neboť dle uvedeného Všeobecného oprávnění “stálé venkovní instalace jsou vyloučeny”, nicméně odborná veřejnost vnímá přítomnost těchto technologií na trhu jako zajímavou příležitost a vkládá do nich určitá očekávání. 

Izraelský výrobce spojů Siklu, jehož jsme přímým partnerem, přichází při příležitosti mezinárodního veletrhu IFSEC 2016, pořádaného ve dnech 21.6. - 23.6. v Londýně,
s mimořádnou nabídkou spojů EH500TX právě pro pásmo V-Band. Přestože u nás platí výše zmíněné omezení, rozhodli jsme se Vám toto promo zprostředkovat z jednoho jednoduchého důvodu: profesionální 100Mb/s rádio s cenou pod 40 tisíc včetně napájení je něco, na co se nás naši odběratelé často ptají a co jak se zdá na trhu stále chybí! Možnost okamžitého odepsání spoje do nákladů je evidentně pro ekonomické a obchodní manažery provozovatelů datových sítí velkým lákadlem.

Základní parametry promo akce:

  • vztahuje se pouze na spoje EH500TX
  • kapacita omezena na 100 Mbps halfduplexně
  • možný upgrade na 200Mbps halfduplexně
  • dosah až 1km
  • cena 39.990 Kč včetně PoE
  • nabídka platí pouze do 31.7.2016

 

Na toto téma proběhl dne 23.6.2016 webinář, jehož záznam si můžete prohlédnout na tomto odkazu.

Pro další informace kontaktujte produktového manažera Martina Buroně nebo rovnou pošlete objednávku na objednavky@datacom.cz.

Flowmon APM Breakfast

Funguje vám kritická zákaznická aplikace bez problémů? Setkávají se vaši zaměstnanci s chybami a prodlevami při práci v interním systému? Pak zvažte nabídku propagační akce Flowmon Networks.

Flowmon pořádá v úterý 19.7.2016 dopolední setkání APM Breakfast v hotelu Barceló Praha zaměřené na provozovatele aplikací na bázi protokolu http/HTTPS, databázových aplikací
a na ty, pro něž je rychlá odezva směrem k uživateli, rychlé nalezení problému a jeho odstranění hlavním kritériem. Registrovaní účastníci mají vstup zdarma
(nutno se registrovat do 13.7.2016).

Flowmon APM představí spolu s výhodami a referencemi Miloslav Sedláček z Flowmon Networks, samotnou technickou prezentaci modulu FLowmon APM s použitím live dema předvede jeho kolega Jakub Římek.

RAD uvedl na trh zařízení pro Small Cell agregaci

Optimalizované backhaul řešení pro sítě LTE / LTE-A, 5G-Ready

RAD, oceněný dodavatel Service Assured Access (SAA) řešení pro poskytovatele služeb, oznámil, že rozšířil své LTE a LTE-Advanced (LTE-A) backhaul portfolio zavedením jedinečné nové platformy pro Small Cell agregaci.

 

Sítě 4G, aby poskytly požadovanou kapacitu a pokrytí, silně závisí na rozvoji small cell, " říká Ulik Broida, viceprezident pro marketing a business development RADu. "Již dnes jsou nejrychleji rostoucím prvkem dnešních sítí na trhu a stejně tak se očekává prominentní nasazení v 5G," pokračuje. "Navzdory jejich důležitosti ale doposud neexistoval efektivní a ekonomický způsob, jak správně agregovat velké objemy provozu přes pevné linky."

Nové zařízení agregační platformy, ETX-2i-10G, kombinuje vysokou hustotu portů, včetně 10 Gbps uplinku, v kompaktním, k životnímu prostředí šetrném tvrzeném pouzdře šetřícím tolik potřebné místo v Poin of Presence (PoP). Dále je ETX-2i-10G vybaveno IP a Carrier Ethernet a Performance monitoring vlastnostmi, podporuje IEEE 1588 a Sync-E timing synchronizaci.

"Je to silná kombinace," uzavírá Broida, “ v důsledku které ETX-2i-10G umožňuje poskytovatelům mobilních služeb, aby naplno uvolnili technologii LTE pro své zákazníky za současného snížení nákladů.”

Publikováno: 2016 07 11    |     Zpět na seznam aktualit
Přejete si zasílat náš NEWSLETTER? ANO, mám zájem

Dokument

PRO VÁS
popup

Uděluji souhlas s tím, aby společnost VUMS DataCom, s.r.o. se sídlem Lužná 591, 16000 Praha 6, IČ: 48585611, zapsána v obchodním rejstříku vedeném městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 17811, shromažďovala a zpracovávala v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění, moje jméno a emailovou adresu a další poskytnuté osobní údaje, a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zařazením do databáze za účelem nabízení výrobků, služeb a zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle platného zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zasíláním newsletteru VUMS DataCom s informacemi, a to na dobu neurčitou do odvolání.