Newsletter červenec - srpen 2015

Mohlo by vás zajímat jak zrychlit svůj přístup k internetu jen díky novému standardu HTTP/2. Prohlížeče již tento standard podporují, až na vyjímky, stačí si přečíst naši dobrou radu níže v článku.

Často skloňovaný pojem SCADA najdete u naší produktové novinky, malý security router pro šifrovanou komunikaci, který vám můžeme zapůjčit na testy zcela bezplatně.

Nový security router určený pro SCADA aplikace

Firma RAD oznámila že rozšiřuje portfolio jejich úspěšného řešení SAN (Service Assured Networking) o další produkt vhodný do oblasti SCADA systémů. Jedná se o security router s názvem SecFlow-1, poskytující nejvyšší úroveň kybernetické bezpečnosti pro zabezpečenou komunikaci aplikací v kritické infrastruktuře.

Router SecFlow-1 je certifikován dle standardu IEC 61850-3, kombinuje funkcionality ethernetu se security vlastnostmi potřebnými pro použití SCADA aplikacemi. Zařízení díky deep packet inspection, šifrování a firewallu zabezpečuje jak monitorování tak bezpečnou komunikaci daných aplikací.

Díky své malé velikosti je SecFlow-1 vhodný k nasazení do míst s omezeným prostorem a na izolované lokality kde je k dispozici jen nízké napětí (DC 12/24/48V). SecFlow-1 je rovněž vhodný pro měření (smart metering) a backhauling. Pro maximální flexibilitu SecFlow-1 podporuje přenos dat nejen po optickém kabelu ale i bezdrátově (3G/HSPA+/LTE). Díky použitým industriálním součástkám, router zvládne práci při teplotách od mínus 40°C do plus 75°C při maximální vlhkosti 95%.

SecFlow-1, stejně jako ostatní nabízené RAD produkty z oblasti SAN, je v souladu s NERC-CIP standardy.

HTTP/2 - nový standard, nové možnosti?

Možná jste zaznamenali, že po více než 17 letech byl přijat nový standard pro webovou komunikaci - HTTP/2. HTTP (Hypertext Transfer Protocol) se používá především pro komunikaci s webovými servery. Zda Váš prohlížeč podporuje HTTP/2 lze zjistit pod tímto odkazem, a pokud se chcete přesvědčit, zda s Vámi daný server komunikuje nový protokolem, stačí si doinstalovat indikátor, např. pro Firefox je ke stažení zde.

Nicméně otázka je, proč by Vás to mělo zajímat? Zjednodušeně, kvůli rychlosti. Za 17 let je internet úplně jinde a weby se staly mnohem komplexnější. Což mimo jiné znamená, že průměrné doba odezvy se neustále zvyšuje. A to i přes to, že nárůst rychlosti připojení k internetu i výkon serverů je mnohonásobný.

HTTP/2 řeší otázku efektivní komunikace. Nabízí kompresi „záhlaví“, multiplexing, tj. klient je schopen vyžádat si více objektů současně. Server je schopen poskytnout obsah, ještě než si jej klient vyžádá, tzv. PUSH. Zde je potřeba poznamenat, že nový standard pouze poskytuje tuto možnost - inteligence „co“ poskytnout je výhradně na serveru.

Zlepšení doby odezvy může představovat desítky procent. Co tedy brání, abyste začali využívat všech výhod HTTP/2 hned teď? Jakkoliv téměř všechny prohlížeče nový standard podporují, podpora na straně serverů je zatím minimální a řada aplikací může vyžadovat kompletní redesign. Problém může být i podpoře SSL respektive TLS 1.2. Jakkoliv není součástí standardu, je nedílnou součástí implementace všech prohlížečů. To znamená výrazný vliv na výkon serveru.

Nicméně řešení existuje. Lze využít „bránu“ mezi HTTP/2 a HTTP 1.x. Ta je součástí ADC (Application Delivery Controller) společnosti RADWARE. Alteon NG  navíc nabízí i možnost využít PUSH technologii, která je součástí modulu FastView.

Publikováno: 2015 08 04    |     Zpět na seznam aktualit
Přejete si zasílat náš NEWSLETTER? ANO, mám zájem

Dokument

PRO VÁS
popup

Uděluji souhlas s tím, aby společnost VUMS DataCom, s.r.o. se sídlem Lužná 591, 16000 Praha 6, IČ: 48585611, zapsána v obchodním rejstříku vedeném městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 17811, shromažďovala a zpracovávala v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění, moje jméno a emailovou adresu a další poskytnuté osobní údaje, a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zařazením do databáze za účelem nabízení výrobků, služeb a zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle platného zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zasíláním newsletteru VUMS DataCom s informacemi, a to na dobu neurčitou do odvolání.