Collector

Collector

Kolektor je samostatný server určený pro sběr NetFlow statistik z NetFlow sond a jejich dlouhodobé uchování. Pro tyto účely je vybaven velkým úložným prostorem s podporou technologie RAID. Kolektor provádí sběr NetFlow dat (i z více sond) a umožňuje uživateli zobrazit a analyzovat síťové statistiky.


List by product type

FlowMon

A fast, reliable and well secured network is of crucial importance to any organization. Flowmon is the answer to this challenge using leading edge IP flow monitoring technology (NetFlow, IPFIX) to give you the best solution for network visibility. Go Flowmon and get everything you need to enhance the network & application performance and stop advanced cyber threats. Gartner recognized, Cisco and Check Point recommended.

Detail produktu Supplier: Flowmon Networks
10
/en/piktogramy/collector/
75
Do you wish to receive our newsletter? Yes, I am interested

Získejte

DOKUMENT ZA KONTAKT
popup

I give consent to the company VUMS Datacom, Ltd. based Lužná 591, 16000 Prague 6, ID: 48585611, registered in the Commercial Register of the Municipal Court in Prague, Section C, File 17811, to collect and process in accordance with law no. 101/2000 Coll. as amended, my name and e-mail address and other personal data provided for inclusion in the database in order to offer products, services and sending commercial messages by electronic means pursuant to applicable law no. 480/2004 Coll., on indefinitely until further notice.


Souhlasím se zařazením do databáze za účelem nabízení výrobků, služeb a zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle platného zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zasíláním newsletteru VUMS DataCom s informacemi, a to na dobu neurčitou do odvolání.