Webinář NBA – jak předejít útokům na vaši síť pomocí detekce anomálií

Připravujeme pro vás sérii webinářů s tématikou Network Behavior Analysis
První z nich proběhne již 1. června ve spolupráci se známým českým výrobcem Flowmon Networks.

Problematika bezpečnosti spočívá v ochraně před hrozbou inovativních postupů útočníků, kteří neustále přichází s novými typy útoků, na které neexistuji signatury. Většina bezpečnostních systémů je ovšem postavena na tzv. signaturách, tedy databázích známých hrozeb. Pakliže dojde k útoku, lze se z něj poučit a navrhnout obranné opatření. NG Firewally, IDS systémy i antivirové programy se učí z úspěšných útoků. Dojde-li k odchylce od standardního chování uživatele nebo serveru, můžeme na základě toho určit, že se děje nějaká forma útoku (např. DDoS útok, malware, únik dat, botnet atd.), na kterou můžeme reagovat a ochránit svou síť před samotným útokem.

NBA (Network Behavior Analysis) je systém detekce anomálií a nežádoucího chování v datové síti, založený na permanentním vyhodnocování statistik o provozu na síti. Cílem je zvýšení vnější i vnitřní bezpečnosti datové sítě a odhalení provozních problémů. Hlavní výhodou proti běžným IDS systémům je orientace nejen na celkové chování zařízení na síti, což umožňuje reagovat na dosud neznámé nebo specifické hrozby, ale také na útoky uvnitř sítě. Monitoring síťových komunikací a NBA považujeme za jednu z nejdůležitějších technologií pro ochranu sítí. Zveme vás na náš úvodní webinář, kde na začátek krátce probereme problematiku NBA a dále se budeme věnovat praktické stránce věci.

Základní akce

  • Kdy: 1.6.201710:00 hodin
  • Kde: VUMS Webex
  • Přednášející: Artur Kane (Flowmon) Michal Pieczka (VUMS)
  • Registrace: webinář proběhl, záznam k dispozici

Publikováno: 2017 05 24    |     Zpět na seznam aktualit
Přejete si zasílat náš NEWSLETTER? ANO, mám zájem

Dokument

PRO VÁS
popup

Uděluji souhlas s tím, aby společnost VUMS DataCom, s.r.o. se sídlem Lužná 591, 16000 Praha 6, IČ: 48585611, zapsána v obchodním rejstříku vedeném městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 17811, shromažďovala a zpracovávala v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění, moje jméno a emailovou adresu a další poskytnuté osobní údaje, a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zařazením do databáze za účelem nabízení výrobků, služeb a zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle platného zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zasíláním newsletteru VUMS DataCom s informacemi, a to na dobu neurčitou do odvolání.