Webinář DoS/DDoS pro pokročilé

O problematice DoS/DDoS útoků jsme mluvili na webináři, který proběhl 23 března. Vysvětli jsme co je podstatné pro výběr řešení pro obranu před DDoS útoky - tři základní parametry obranných mechanizmů, které pomohou účinně ochránit vaši síť - kterými jsou:

  • Hybridní řešení
  • Multi-vektorová obrana
  • IP agnostic

Záznam prvního webináře

V našem druhém webináři bychom se podívali více pod povrch konkrétních útoků. Podíváme se jak vypadá reálný útok, jaká je motivace útočníků, časový průběh a především jaké vektory útoků si útočník může vybrat.

 

Konkrétní příklady útoků

Nejdůležitější je však otázka – jak se před DDoS útoky bránit? Jaké technologie dokáží útok detekovat, rozpoznat útočníka a provoz vyčistit od útoku? Jen důkladné porozumění logice útoků a tomu co mohou způsobit v infrastruktuře zákazníka, umožňuje navrhnout skutečně účinné řešení.

  • NBA (Network Behavioral Analysis) jinými slovy analýza provozu dokáže rozpoznat co je legitimní provoz a co útok
  • Challenge mechanismus, ať už na síťové vrstvě (např. SYN cookies) nebo na aplikační (HTTP redirection 302, JAVA), umožní rozpoznat, zda se jedná o legitimní zdroj nebo útočníka
  • Statické signatury si poradí se známými typy útoků a nástrojů
  • Dynamické signatury, sestavované na základě okamžité analýzy útoku, si poradí i se zero-day útoky
  • SSLDefense, tj. dekrypce výhradně jen při podezřelém chování, v kombinaci s challenge mechanismem si pak poradí i s DDoS útoky v šifrovaném provozu
  • K tomu pak ochrana v cloudu zajistí vyčištění libovolně velkého útoku.

Webinář proběhne 14 dubna v 10:00. Ukážeme si, že jen kombinace více metod a technologií garantuje detekci i mitigaci všech vektorů DDoS útoků. A to bez nutnosti blokování zdrojových IP adres, které nutně vede ke ztrátě chtěného provozu „false-positive. 

Webinář bude moderovat Libor Jungbauer technický ředitel VUMS DataCom, prezentuje Peter Lasek technický specialista společnosti Radware.

Záznam webináře - DoS/DDoS pro pokročilé

Publikováno: 2016 04 01    |     Zpět na seznam aktualit
Přejete si zasílat náš NEWSLETTER? ANO, mám zájem

Dokument

PRO VÁS
popup

Uděluji souhlas s tím, aby společnost VUMS DataCom, s.r.o. se sídlem Lužná 591, 16000 Praha 6, IČ: 48585611, zapsána v obchodním rejstříku vedeném městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 17811, shromažďovala a zpracovávala v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění, moje jméno a emailovou adresu a další poskytnuté osobní údaje, a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zařazením do databáze za účelem nabízení výrobků, služeb a zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle platného zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zasíláním newsletteru VUMS DataCom s informacemi, a to na dobu neurčitou do odvolání.