Technologické odpoledne věnované způsobům zajištění kvalitního fungování aplikací

Seminář zahájí odborný novinář Ing. Dag Jeger, CSc. svou přednáškou na téma Třetí platforma jako konec konvergence v ICT.

Třetí platforma může být finální konvergence ICT

Sítě a služby na nich poskytované se stále mění. Co se nemění, je touha uživatelů po komfortním využívání jakýchkoliv služeb z jakéhokoliv místa a v jakémkoliv čase. A protože sítě jsou dnes všude a pro všechny, tak se stále častěji v hledáčku nejen odborných médií objevuje kybernetická bezpečnost. Během našeho TO si povíme, jak se požadavky uživatelů, možnosti dnešních sítí a rostoucí nároky na bezpečnost mohou prolínat a jaká jsou dostupná řešení.                                              

PDCA

Tempo vývoje technologií neustále roste, čehož důsledkem jsou časté inovace produktů a služeb. Inovace na jedné straně přinášejí nové možnosti zefektivnění produkce společností, na druhé straně zvyšují potřebu investic do jejich pořizování a zavádění. Dobře tuto skutečnost vystihuje Demingův cyklus PDCA, který popisuje efektivní řešení a zlepšování výrobních aktivit, procesů a systému.

ICT jsou o práci s informacemi. Informace (znalosti, kontakty, dokumenty apod.) jsou klíčové pro každou společnost. Moderní ICT disponuje nástroji, které obě výše zmíněná kola (inovace technologií a inovace firemních procesů / služeb) spojí do “vozu”, který posune vaše podnikání vpřed.

Nechceme ale mluvit o tom, jak ERP migrovat do cloudu, mít ho jako SaaS, či jak deduplikovat vzdálené uložiště. Z našeho pohledu je důležité, jak se podaří integrovat inovativní systémy do tradičních sítí, které se nám pod rukama mění na třetí platformu. Není to úplně snadné, ale pokud budeme správně plánovat, jemně nastavovat, podrobně monitorovat a přesně řídit, tak jsme na dobré cestě.

Klasifikace paketů či toků, řízení přístupů, mitigace útoků, ...

Pro správné plánování je třeba mít ucelenou znalostní bázi. Ta by mimo znalostí tradičních nástrojů měla zahrnovat i informace o nových řešeních a postupech. Například bezpečnost v ICT dnes už nevystačí s antiviry a firewally. Ovšem ne vždy je třeba pořizovat nové stroje. Často i tradiční nástroje jako třeba přepínače a směrovače můžeme využít pro jemném nastavování. Potřebujeme k tomu však podrobný monitoring. Je ke zvážení, jestli monitorujeme na úrovni paketů, toků, L7 či jiných veličin. Vždy je však třeba provádět monitoring přes celou síť nebo alespoň v plném rozsahu její část, kde ji budeme chtít řídit.

Jen přesně klasifikovaný provoz (monitoring) může být zdrojem pro kvalitní řízení přístupu nebo provozu. Při rychlosti jakou nám dnešní sítě konvergují pod rukama, by bylo neefektivní nevyužít původní systémy. Při správném PDCA nad ICT se Vám kolo může otáčet stále častěji, Vy se budete posunovat stále víc vpřed, ovšem náklady Vám nepřerostou přes hlavu.

QoE jako vedlejší produkt bezpečnosti (a vice versa)

Jaké toky patří do stoky, jaké mohou z veřejných cloudů do našich BYOD systémů, komu, co a jak pustíme v našich sítích? Takové otázky řeší v bezpečnostních odděleních. Lidé pečující o zákazníky se ptají, kdy budeme moct své zákazník rychleji a na více místech připojit k našim speciálním službám? Asi i Vám znějí ty otázky podobně. Popovídáme si tedy, jak nasazení moderních systémů do tradičních sítí zvýší spokojenost zákazníků, bezpečnostních managerů i provozovatelů sítí a aplikací.

Program

 • 13:00 - 13:15                         Úvod
 • 13:15 - 13:45                         Třetí platforma a konvergence v ICT 
 • 13:45 - 14:00                         Pohled na dnešní ICT zvenku i zevnitř
 • 14:00 - 14:15                         Vztah Obchodních modelů k ICT
 • 14:15 - 14:55                         Vztah ICT k obchodním modelům
 • 14:55 - 15:10                         Coffeebreak
 • 15:10 - 16:10                          Inovativní výrobci a jejich progresivní systémy
                                                  - Allot, Flowmon, Novicom, Radware
 • 16:10 - 16:30                         To tu ještě nebylo - novinka na  českém trhu
 • 16:30 - 16.45                         Diskuze
 • 16.45 - 17:00                         Coffebreak

 

Datum a místo konání

Současné termíny seminářů byly zrušeny. O novém termínu budeme informovat. V případě zájmu nebo dotazů k tématu kvalitního fungování aplikací nás neváhejte kontaktovat, rádi zodpovíme Vaše otázky.

 

Registrace

Registrace ukončena.


Ing. Dag Jeger, CSc. 

Absolvent oboru radiotechnické systémy Oděsského polytechnického institutu v roce 1977. 1982 obhájil kandidátskou disertaci v oblasti využití ortogonálních transformací pro číslicové zpracování signálů a 1985 získal druhou vědeckou atestaci. V létech 1980 až 1989 se věnoval výzkumu, vývoji a návrhu digitálních měřicích systémů, později počítačovým sítím a datovým komunikacím. 1991 spoluzaložil společnost CSc Computer Services. 1994 až 2001 spolumajitel a šéfredaktor odborného časopisu LANcom věnovaného počítačovým sítím a datovým komunikacím. 1999 až 2003 Cisco Networking Academy Area Manager pro ČR. Od roku 2003 dosud pracuje na různých marketingových a komunikačních projektech pro společnost O2 Czech Republic. Je autorem stovek odborných článků, dvou knih a spoluautorem další knihy.

VUMS DataCom

Společnost VUMS DataCom, spol. s r. o., byla založena v roce 1993, odborné zkušenosti zakladatelů společnosti však byly vybudovány již dříve – během jejich působení ve Výzkumném ústavu matematických strojů (VÚMS).

Od počátku jsme se snažili využívat svých znalostí k poskytování špičkových technologií a řešení, nejprve v oblasti telekomunikací a datových sítí a poté i v dalších oblastech, o něž jsme naši činnost postupně rozšiřovali, tedy v segmentu dostupnosti datových služeb, bezpečnosti a kvality datových komunikací.

Během více než dvaceti let jsme vybudovali silný tým expertů, jehož komplexní znalosti zaručují nejen vysoce kvalifikovanou provozní podporu našim stávajícím zákazníkům – operátorům, podnikům, organizacím a státním institucím, ale také podporu novým zákazníkům při výběru nejvhodnějšího řešení pro jejich potřeby.

Naše řešení datových komunikací umožní aplikacím, aby opravdu pomáhaly vašemu podnikání.

 

Publikováno: 2016 08 19    |     Zpět na seznam aktualit
Přejete si zasílat náš NEWSLETTER? ANO, mám zájem

Dokument

PRO VÁS
popup

Uděluji souhlas s tím, aby společnost VUMS DataCom, s.r.o. se sídlem Lužná 591, 16000 Praha 6, IČ: 48585611, zapsána v obchodním rejstříku vedeném městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 17811, shromažďovala a zpracovávala v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění, moje jméno a emailovou adresu a další poskytnuté osobní údaje, a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zařazením do databáze za účelem nabízení výrobků, služeb a zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle platného zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zasíláním newsletteru VUMS DataCom s informacemi, a to na dobu neurčitou do odvolání.