Technologické odpoledne věnované kvalitě a bezpečnosti síťového provozu

Bezpečnost datových sítí patří dnes k nejvíce diskutovaným oblastem v technologickém světě. V Čechách je navíc podporována zákonem o kybernetické bezpečnosti. Na cestě za dokonalou bezpečností však často zapomínáme, co je naším cílem - zabezpečení dat, ale zároveň bezproblémově fungující aplikace (QoE).

Důsledky útoků na ICT mohou být fatální, je-li odepřen přístup ke kritickým aplikacím. Ale i pozastavení provozu běžné firemní operativy vede ke značným ztrátám, ať už finančním, nebo na reputaci organizace. Velkým nebezpečím jsou i útoky, kdy provoz není nijak afektován, ovšem dojde k zkopírování, změně či smazání dat. Standardní systémy ochrany bohužel již sami nestíhají perfektní ochranu zajistit. I proto je nezbytné přesně vědět co se v síti děje, sledovat trendy a anomální jevy v reálném čase, ...

Anomální forma datového provozu může být bezpečnostní hrozba, únik dat, nebo zcela legitimní vývoj, podstatné je, že o něm budeme vědět dříve, než ovlivní samotné uživatele či aplikace. Monitorujeme-li síť, víme o všem co se v síti děje, ale i dělo a dokážeme se připravit na budoucí vývoj. Dojde-li k anomálnímu chování, víme o možném nebezpečí od počátku a ne až ve chvíli, kdy způsobí výpadek, omezení, nebo neautorizovanou akci v síti (může jít o nedostupnost aplikací, ale i krádež dat se kterými aplikace pracují). Dojde-li v síti k anomálii, můžeme z historických dat dojít k jejím kořenům a vyvodit odpovídající opatření.

Vědomí o současném stavu sítě a jejích komponent je klíčem pro zajištění kvality provozu ICT (QoE). Monitoring provozu, infrastruktury a aplikací v reálném nám poskytne podklady ke správnému nastavení bezpečnostních pravidel což umožní okamžité blokování nežádoucího provozu. Z manažerského pohledu se tak dostáváme k modelu PDCA.

Technologické odpoledne VUMS Datacom

  • bude se konat dne 10.6 2015 od 13:00
  • sídlo Hospodářské komory na Nám. Franze Kafky 7, Praha 1
  • program je rozvržen na zhruba 4 hodiny prezentací
  • po jejich skončení si vás dovolíme pozvat na ochutnávku nepasterovaných, nefiltrovaných piv a pivních speciálů pivovaru Permon

 

 Program Semináře

  • FlowMon je nejen v Česku unikátním řešením monitoringu provozu.

Monitorování provozu nám ukáže i jiné věci, než kdo si s kým poslal kolik paketů. Řešení FlowMon společnosti INVEA-TECH umožní rozeznat, zda se jedná o chtěný nebo anomální provoz, zda požadavky klientů byly řešeny podle daných požadavků (SLA), zda se se blížíme maximální kapacitě linek, umožní vytvářet osobní profily uživatelů, skupin uživatelů nebo síťových služeb, ...

  • Přínosy L2 monitoringu a navazujících služeb

Abychom udrželi v síti pořádek, musíme mít kontrolu nad zařízeními, které do sítě přistupují, případně se kontrole vymykají. AddNet od společnosti Novicom na kontrolu navazuje možnost řízení - v daném případě přístupů do sítě. AddNet umožní i kompletní řešení BYOD (Bring Your Own Device). A to vše je možné nad sítí postavenou z produktů různých výrobců.

  • Monitoring infastruktury a síťových aplikací

Správa a dohled rozsáhlé infrastruktury a fungování aplikací je velmi komplexní úlohou přinášející mnohá úskalí. Řešení MoNet od společnosti Novicom toto výrazně usnadňuje. Je distribuované, robustní a otevřené. Informace získané systémem MoNet jsou dostupné i dalším systémům, které je mohou požít jako datový vstup.

DDoS je stále časteji diskutovaným a také aplikovaným útokem na privátní sítě. DDoS defender společnosti INVA-TECH dokáže v reálném čase odhalovat a eliminovat volumetrické útoky vedené proti IT infrastruktuře, serverům, celým systémům nebo jednotlivým aplikacím. Mitigace je možná s využitím služeb standardních sítových protokolů spolupráci nebo ve spolupráci s cloudovou službou scrubbing centra či specializovaným řešením pro eliminaci DDoS útoků.

Specializovaný HW dedikovaný pro rozpoznání nechtěného provozu, další kus HW dedikovaný pro nelegitimní provoz, inovativní technologie práce s daty - to vše umí DefensePro. V dnešní době častých a sofistikovaných útoků vedených zvenku i zevnitř sítě by měl být takto postavený každý ochranný systém, který má být opravdu účinný. DefensePro Vás ochrání třeba i proti distribuovanému útoku v objemu 230 miliónů paketů za sekundu.

Unikátní nástroj společnosti INVEA-TECH umožňuje monitorovat aplikace z pohledu jejich uživatelů a to bez instalace agentů či rekonfigurace serverů. Jestli chcete vždy a přesně vědět, jak vaše aplikace funguje jejím uživatelům, je dobré mít FlowMon APM.

  • WAF od Radware je Váš klid při provozování webových aplikací

Aby prostřednictvím aplikací poskytovaných přes webového rozhraní nebyly odcizeny a zneužity interní informace je potřebné tyto aplikace důsledně (důkladně, náležitě, komplexně...) zabezpečit proti zneužití aplikace samotné, některé z jejich komponent nebo služeb na ni navázaných. K tomuto účelu nestačí sebelepší proxy server, design aplikace, nebo firewall na perimetru sítě. K tomu je potřeba webový aplikační firewall - AppWall.

  • Cloud

Využití privátního, veřejného nebo hybridního cloudu v rámci organizace, nebo pro její zákazníky výrazně urychluje a zlevňuje nasazení nových služeb. Ty jsou pak škálovatelné a mají vysokou výkonovou elastičnost. Všechna řešení diskutovaná během  semináře je možné poskytovat jako službu cloudu. Přínosem je i výrazné snížení investičních nákladů a možnost okamžitého nasazení.

  • Diskuze k tématu s ochutnávkou pivních speciálů pivovaru Permon

Registrace na seminář

Seminář je zdarma pro zástupce společností se sítěmi s více než 100 zařízeními (PC, servery, chytrými telefony, ...) nebo více geograficky rozdílnými pobočkami. Máte-li zájem se semináře zúčastnit, vyplňte prosím formulář pod tímto textem.

Vaše registrace bude obratem potvrzena.

Těšíme se na vaší účast.

Publikováno: 2015 04 21    |     Zpět na seznam aktualit
Přejete si zasílat náš NEWSLETTER? ANO, mám zájem

Dokument

PRO VÁS
popup

Uděluji souhlas s tím, aby společnost VUMS DataCom, s.r.o. se sídlem Lužná 591, 16000 Praha 6, IČ: 48585611, zapsána v obchodním rejstříku vedeném městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 17811, shromažďovala a zpracovávala v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění, moje jméno a emailovou adresu a další poskytnuté osobní údaje, a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zařazením do databáze za účelem nabízení výrobků, služeb a zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle platného zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zasíláním newsletteru VUMS DataCom s informacemi, a to na dobu neurčitou do odvolání.