Technologické odpoledne věnované pokročilým způsobům využívání mikrovlnných spojů II.

O spokojenosti či nespokojenosti koncového zákazníka rozhodují často maličkosti. I dobrá a levná služba může být vnímána negativně, pokud má byť jen čas od času nějakou vadu na kráse. Příkladem může být třeba kolísající odezva při on-line hraní, kostičkující obraz při streamování finálového zápasu nebo zadrhávající důležitý hovor na Skype. Co na tom, že po 99 % času funguje služba bezproblémově, když zrovna v kritickém okamžiku selže? Zákazník bude mírně řečeno rozladěný…

Na semináři Vám ukážeme několik způsobů, kterými lze dosáhnout pozitivnějšího vnímání kvality vašich služeb. Objasníme si některé už známé principy a pobavíme se i o těch méně známých a vysoce sofistikovaných. To vše v návaznosti na mikrovlnné spoje, které víceméně každý používá od páteře až k poslední míli, a které jsou velmi často tím nejslabším článkem přenosového řetězce. Většinou je k nim však přistupováno jen jako k prostému přenosovému médiu, nic než přenos dat z bodu A do bodu B se od nich neočekává. Před a za spoj se zapojují zařízení typu switch, router nebo jiné síťové prvky, na kterých se pak definují parametry jednotlivých služeb.

To je ovšem často zbytečné, neboť naprostá většina moderních mikrovlnných spojů je dnes vybavena alespoň základní sadou L2 funkcí. Technici vědí, že se často zbytečně navyšuje množství zařízení zapojených v řetězci a celá trasa může působit nehomogenně a nekompaktně, komplikuje se dohled nad zařízeními jako takovými, komplikuje se dohled služeb provozovaných na těchto trasách. Navíc některé funkce řízení kvality fungují pouze tehdy, jsou-li integrovány přímo do zařízení představujících úzké hrdlo sítě, a nelze je suplovat externím zařízením. A obchodníkům je zase jasné, že rostou náklady na zřízení a provoz služeb. Proč tedy nevyužívat funkcionalit integrovaných přímo do mikrovlnných technologií a nesnížit tak investice nutné pro poskytování nových služeb…?

Seminář je zaměřen obecněji směrem k „chytřejšímu“ využívání rádií, ale samozřejmě Vás seznámíme i s naším portfoliem mikrovlnných spojů, od E-bandových spojů Siklu přes licencované spoje Ceragon až po multipointy pro placená i volná pásma.

Program :

 • 13:00-13:30    přivítání, agenda, doprovodné slovo
 • 13:30-14:00    QoS: proč je vůbec potřebný a na rádiích dvojnásob? Jaké parametry jsou důležité pro kvalitu jednotlivých typů služeb? K čemu je dobrý shaping, policing, WRED…? Krátký úvod do problematiky kvality služeb
 • 14:00-14:30    Ethernet Ring Protection: k čemu je dobrý tento standard? Jaké jsou jeho výhody a nevýhody proti STP protokolům? Jak jej využít tradičním i netradičním způsobem? ExtendedMM: Využití Ethernet Ring Protection pro zvýšení dosahu spoje
 • 14:30-15:00    QoE: poskytujete služby s přidanou hodnotou? Víte jak zajistit kvalitu služby individuálně pro každého uživatele? Víte jak zajistit dostupnost citlivých aplikací?
 • 15:00-15:30    přestávka
 • 15:30-16:00    Páteřní mikrovlnný spoj Ceragon IP-20: nejvyšší dostupná kapacita na současném trhu klasických spojů na nejdelší dosažitelné vzdálenosti. Varianty (C, S, G, N), možnosti, parametry, funkce.
 • 16:00-16:30    Koncový mikrovlný spoj Siklu Etherhaul 1200: E-band rádio pro přístupové sítě s nejlepším poměrem cena/výkon na současném trhu. Varianty (TX, TXv100, F, FX), možnosti, parametry, funkce.
 • 16:30-17:00    Multipointy: mají dnes ještě stále své opodstatnění?
 • 17:00- ?    Diskuse k tématu a výměna zkušeností ... spojená s malým zpestřením

Součástí prezentovaných téma je i praktické předvedení na DEMO instalaci !

Data a místa konání :

 • Středa 16.3.2016, Ostrava, Sanatoria Klimkovice, Klimkovice-Hýlov, salonek restaurace
 • Čtvrtek 17.3.2016, Brno, hotel Avanti, Střední 61, salonek 131
 • Středa 30.3.2016, Karlovy Vary, Krajská knihovna, Závodní 378/84, počítačová učebna
 • Středa 6.4.2016, Kolín, hotel Villa Romantica, Zborovská 600, Kolín II

Registrace :

Semináře proběhly a účastníky byly hodnoceny velmi pozitivně. Děkujeme tímto všem kteří přišli, a to nejen za účast, ale i za aktivní diskuzi a vzájemnou výměnu informací.

Na účast při další podobné akci se těší tým VUMS DataCom.

Publikováno: 2016 02 29    |     Zpět na seznam aktualit
Přejete si zasílat náš NEWSLETTER? ANO, mám zájem

Dokument

PRO VÁS
popup

Uděluji souhlas s tím, aby společnost VUMS DataCom, s.r.o. se sídlem Lužná 591, 16000 Praha 6, IČ: 48585611, zapsána v obchodním rejstříku vedeném městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 17811, shromažďovala a zpracovávala v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění, moje jméno a emailovou adresu a další poskytnuté osobní údaje, a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zařazením do databáze za účelem nabízení výrobků, služeb a zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle platného zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zasíláním newsletteru VUMS DataCom s informacemi, a to na dobu neurčitou do odvolání.