SCADA AWARENESS LAB: prakticky o zabezpečení vašich OT sítí

SCADA je aktuálním tématem, nedávno mimo jiné proběhla v Praze konference s mezinárodní účastí – proč tomu tak je?

Od momentu kdy se objevil malware STUXNET, již uplynula nějaká doba.  My jsme v portfoliu měli produkt od společnosti RAD, který by mohl být na poli ochrany OT sítí účinný. Nedařilo se nám však zaujmout širší skupinu zákazníků, kteří právě průmyslové a řídící systémy v oblasti kritické infrastruktury nebo podnikové sféry využívají. Vzhledem k tomu, že se každoročně setkáváme s nárůstem počtu kybernetických útoků vedených právě proti uvedenému segmentu, vedlo nás to k myšlence uchopit celý proces nabídky Cyber Security produktů zahrnujících ochranu OT sítí jiným způsobem.

Jiří Dydňanský
Proč se společnost VUMS DataCom rozhodla zařadit SCADA řešení do svého portfolia?

Navázali jsme úzkou spolupráci s několika výrobci řešení detekce anomálií v OT sítích. Zkušenosti z trhu nám ukázaly, že je třeba odvést daleko větší práci ve vzdělávání v oblasti Security zejména u odborníků, kteří zastávají aktivní roli v provozu OT sítí, včetně pracovníků zajišťující IT podporu pro OT sítě. A v tomto okamžiku se dostáváme ke spolupráci se společností Corpus Solutions. 


Společný projekt s Corpus –  to je zajímavý záměr. Co je hlavní myšlenkou, kam směřuje a co je jeho cílem?
 

Po dohodě se společností Corpus jsme připravili tematický cyklus SCADA Security seminářů (video upoutávka) a prezentací zahrnující edukaci výše zmíněných odborníků z uvedeného segmentu. V tomto vzdělávání spatřujeme do budoucna velkou přidanou hodnotu, jež by v první fázi měla vést k nabytí potřebných znalostí, jakým způsobem se dají rozlišit kybernetické hrozby od běžných provozních incidentů. Ideálně s možností získat zkušenosti, jak se s nimi v tréninkové fázi v naší SCADA AWARENESS Laboratoři vypořádat a jaké existují dostupné ochranné prostředky. V druhé fázi nabídnout možnost návrhu řešení přímo u jednotlivých potenciálních zákazníků.

Jaké nejbližší akce nás čekají? Kde se dá přihlásit? 

V nejbližší době, a poté pravidelně každý měsíc, budeme pořádat SCADA AWARENESS semináře. Na tomto poli spolupracujeme i s řadou partnerů, kteří aktivně oslovují vlastní zákazníky, kteří OT sítě využívají. Termíny těchto seminářů jsou aktualizovány na webu SCADA Awareness Lab, který jsme k tomuto účelu připravili společně s Corpusem.

Současně chceme dále působit mezi zákazníky našich partnerů formou prezentací a ukázek ze SCADA AWARENESS laboratoře. Každý, kdo bude mít zájem, nás může kontaktovat prostřednictvím uvedených webových stránek laboratoře na tamních uvedených kontaktech. 

Odpovídal Jiří Dydňanský, Business Development Manager VUMS DataCom pro řešení SCADA.

Publikováno: 2017 11 22    |     Zpět na seznam aktualit
Přejete si zasílat náš NEWSLETTER? ANO, mám zájem

Dokument

PRO VÁS
popup

Uděluji souhlas s tím, aby společnost VUMS DataCom, s.r.o. se sídlem Lužná 591, 16000 Praha 6, IČ: 48585611, zapsána v obchodním rejstříku vedeném městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 17811, shromažďovala a zpracovávala v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění, moje jméno a emailovou adresu a další poskytnuté osobní údaje, a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zařazením do databáze za účelem nabízení výrobků, služeb a zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle platného zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zasíláním newsletteru VUMS DataCom s informacemi, a to na dobu neurčitou do odvolání.