RADWARE CWP – Cloud Workload Protection

Stále více českých firem využívá veřejné cloudy. Veřejné cloudy z pohledu bezpečnosti vyžadují jiný přístup a doplnění klasických řešení o nová. V cloudu neexistuje klasický perimetr a využívané zdroje se dynamicky mění.
Pokud se podíváme na typické bezpečnostní incidenty týkající se veřejného cloudu (např. zcizení dat společnosti Timehop, kde se útočníkovi podařilo získat údaje o 21 milionech účtů), mají velice podobný průběh. Jedním z klíčových rizik je vždy nesprávné nastavení práv uživatelů, jinými slovy přiřazení nepotřebných a nadbytečných práv. Pokud útočník získá práva k takovému účtu, může pak zcizit data nebo využít zdroje pro své potřeby, např. pro crypto mining.
RADWARE CWP nabízí nativní řešení bezpečnosti pro cloud (aktuálně pro AWS a Azure) – dokáže zobrazit aktuální nastavení a ukázat zda je v souladu s doporučeními (complaince), doporučí změny pro zvýšení bezpečnosti (hardening). Dokáže detekovat podezřelé aktivity (scanning, brute force, vyžití nepoužívaných práv atd.), zobrazit je to vše v reálné čase a dává možnost aktivní reakce. Více na stránkách společnosti Radware.

Publikováno: 2020 06 29    |     Zpět na seznam aktualit
Přejete si zasílat náš NEWSLETTER? ANO, mám zájem

Dokument

PRO VÁS
popup

Uděluji souhlas s tím, aby společnost VUMS DataCom, s.r.o. se sídlem Lužná 591, 16000 Praha 6, IČ: 48585611, zapsána v obchodním rejstříku vedeném městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 17811, shromažďovala a zpracovávala v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění, moje jméno a emailovou adresu a další poskytnuté osobní údaje, a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zařazením do databáze za účelem nabízení výrobků, služeb a zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle platného zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zasíláním newsletteru VUMS DataCom s informacemi, a to na dobu neurčitou do odvolání.