Nová generace bestselleru firmy Siklu

Mikrovlnné spoje Izraelské firmy Siklu jsou na našem bezdrátovém trhu k mání už 5 let a za tu dobu si získaly dlouhou řadu příznivců. Nejvíce se v České kotlině těší popularitě 700Mbps halfduplexní spoj EH1200TL, ne zcela po právu hlavně díky své ceně. A právě tento úspěšný a oblíbený spoj nyní končí. Od roku 2016 je nahrazen novějším spojem s vyšší přidanou hodnotou pod označením EH1200TX.

V zásadě od něj můžete očekávat totéž co od úspěšného TL-ka. Čím se nový spoj liší je jeho větší flexibilita. Dosud se dodávaly samostatně dvě verze spoje s kapacitami 700 a 1000 Mbps halfduplexně, navíc každý s 31cm anebo 65cm anténou. Kapacita ze 700 Mbps nešla navýšit, menší anténa nešla sundat a nahradit anténou větší. Nynější EH1200TX toto všechno překonává! Navíc je k mání ještě třetí typ antény, tzv. „slim“, která je čtvercového tvaru a je těsně nasazena na rádiovou jednotku, takže s ní tvoří kompaktnější celek.

Z dalších vylepšení jmenujme například:

  • počet GbE portů je rozšířen ze dvou na čtyři (dva elektrické plus dva SFP)
  • z elektrického portu je možno napájet další připojené zařízení, např. kameru nebo WiFi hot spot (tzv. PoE out)
  • zůstala možnost napájet terminály variantně DC zdrojem 48V nebo PoE, nově však lze použít oba způsoby současně se vzájemným zálohováním
  • došlo ke sjednocení SW verzí u všech typů spojů Siklu, takže od teď budou half- i fullduplexní spoje používat shodný firmware.

V neposlední řadě budeme typ EH1200TX dodávat za výhodnější ceny. U nejoblíbenější varianty s nižší kapacitou a menší anténou pokles ceny kompenzuje alespoň rostoucí kurz dolaru, za který spoje nakupujeme, takže korunová cena by plus mínus měla zůstat na úrovni roku 2015. Avšak verze s 1Gb kapacitou a větší anténa jsou výrazně levnější než dříve.

Takže abych uvedl na pravou míru větu uvedenou v záhlaví tohoto mailu: nejoblíbenější spoj končí, aby byl nahrazen spojem novým, lepším! Král je mrtev, ať žije král!

Publikováno: 2016 01 29    |     Zpět na seznam aktualit
Přejete si zasílat náš NEWSLETTER? ANO, mám zájem

Dokument

PRO VÁS
popup

Uděluji souhlas s tím, aby společnost VUMS DataCom, s.r.o. se sídlem Lužná 591, 16000 Praha 6, IČ: 48585611, zapsána v obchodním rejstříku vedeném městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 17811, shromažďovala a zpracovávala v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění, moje jméno a emailovou adresu a další poskytnuté osobní údaje, a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zařazením do databáze za účelem nabízení výrobků, služeb a zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle platného zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zasíláním newsletteru VUMS DataCom s informacemi, a to na dobu neurčitou do odvolání.