ECI poskytne novou optickou vrstvu pro holandskou síť SURFnet

ECI, globální poskytovatel ELASTIC Network® řešení, a SURFnet, holandská národní výzkumná a akademická síť, v prosinci oznámili podpis smlouvy pro pokládku optických kabelů pro síť SURFnetu. Další generace SURFnet sítě, SURFnet8, bude zahrnovat vysokorychlostní optické řešení 100G ECI Apollo a nové re-konfigurovatelnými ROADM. Tato nová síť bude podporovat služby poskytované SURFnetem pro vzdělávací a výzkumné organizace v Nizozemsku.

"Je jasné, že nastal čas na přechod na sítě nové generace, jelikož jsme přerostli naši současnou infrastrukturu, která již neposkytuje dostatečnou flexibilitu nebo šířku pásma na vlnové délce. Navíc toto nové řešení umožňuje automatizaci operací a obnovení šířky pásma, důležité funkce pro budoucnost, "uvedl Jac Kloots, projektový manažer společnosti SURFnet. "Z devíti kandidátů výběrového řízení jsme vybrali ECI, jelikož nabízí bezkonkurenční kombinaci pokročilých funkcí a služeb spolu s možností rychle, snadno a nákladově efektivně migrovat na 400G, což do budoucna může být vyžadováno. Vynikající podpora cizích vlnových délek byla druhým rozhodujícím faktorem. Jsme potěšeni spoluprací s ECI, takže můžeme i nadále poskytovat to nejlepší holandské vzdělávací a výzkumné komunitě."

Mezi schopnosti platformy ECI Apollo může být jmenováno jeho nasazení coby transparentní a flexibilní DWDM systém. Kombinuje vysoký výkon a nízkou latenci se softwarem konfigurovatelného, bezbarvého, bezesměrného a bez mřížkového optického routingu pro maximální efektivitu a programovatelnost sítí.

"ECI dlouhodobě úzce spolupracuje s národními výzkumnými a vzdělávacími sítěmi (NREN) po celém světě, SURFnet je šestým NREN zákazníkem v Evropě a třetí taková nabídka, kterou jsme získali v posledních několika měsících. Jsme rádi, že se společnost SURFnet rozhodla ECI důvěřovat," říká Christian Erbe, ředitel pro veřejný a vládního sektor EMEA ECI. "Apollo je dobrou volbou pro ty, kteří chtějí upgradovat svou technologii. Vlastní vývojová strategie ECI zajišťuje, že naši zákazníci kupují řešení, které může růst a přizpůsobit se, jak se mění jejich potřeby. Řešení Apollo 200G/1T má vlastní evoluční cestu k programovatelným sítím budoucnosti."

"S novou fotonickou vrstvou je holandská vzdělávací a výzkumná komunita připravena pro budoucnost. Jsme přesvědčeni, že spolu s ECI a jejich platformou Apollo se budeme pohybovat směrem k síti, která umožňuje univerzálnější poskytování služeb a dostatečnou šířku pásma pro instituce, učitele a výzkumné pracovníky, "uvedl Erik Huizer, ředitel SURFnetu.

SURFnet přejde na nové řešení ECI v roce 2017.

surfnet aktualität
Zleva doprava: Fernando Valdivielso (VP Sales EMEA), Erwin Bleumink (CEO SURFnet, člen SURF Executive Board), Christian Erbe (General Manager ECI GmbH) 

Publikováno: 2017 01 16    |     Zpět na seznam aktualit
Přejete si zasílat náš NEWSLETTER? ANO, mám zájem

Dokument

PRO VÁS
popup

Uděluji souhlas s tím, aby společnost VUMS DataCom, s.r.o. se sídlem Lužná 591, 16000 Praha 6, IČ: 48585611, zapsána v obchodním rejstříku vedeném městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 17811, shromažďovala a zpracovávala v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění, moje jméno a emailovou adresu a další poskytnuté osobní údaje, a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zařazením do databáze za účelem nabízení výrobků, služeb a zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle platného zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zasíláním newsletteru VUMS DataCom s informacemi, a to na dobu neurčitou do odvolání.