3 základní funkce NG NAC pro ověřování a prosazování bezpečnosti v sítích

O řízení přístupů do LAN se mluví již od minulého století. Nasazení ale většinou zhatila složitost implementace. Podívejme se společně na to, co by měl moderní NAC umět.

Stále víc se rozcházejí možnosti tradičních sítí a požadavků na ně kladených. Skoro 40 let starý IPv4 nebyl stavěn pro facebook, cloudová CRM, průmysl 4.0... Provozovatelé sítí potřebují vyšší bezpečnost, jednodušší správu atd.

Po té co jsou nasazené kvalitní end point řešení a perimetr je obsazen NG firewallem, je čas věnovat se dalšímu neuralgickému bodu ICT – síti. Elegantní moderní (tzv. NG) NAC se o síť postará: 

  • rozpozná všechna připojená zařízení a povolí přístupu do sítě pouze těm vámi definovaným 
  • kontinuálně bude zjišťovat, jestli komunikující zařízení nemají nějakou známou zranitelnost (CVE) 
  • „vyčistí“ provoz od přístupů na phishingové servery a zamezí šíření malware 

Chcete vědět, co všechno v ICT má nějaké známé zranitelnosti? Udělejte si obrázek o snadném proniknutí do sítě, serveru či aplikace pomocí známých hrozeb

GDPR definuje jak zacházet s osobními identifikačními údaji (Personal Identifiable Information - PII). Také můžete prozkoumat pdf dokument ke stažení: 7 tajemství ofenzivní bezpečnosti. Dozvíte se, jak se dá nově, aktivněji přistupovat k řešení ochrany PII, udržovat síť v chodu a poskytnout tak zaměstnancům možnost maximální možné produktivity.

Problematikou uvedenou výše se budeme zabývat na webináři, který proběhne 21. února v 11:00. Vysvětlíme co je podstatné pro výběr NG NAC řešení.

  • Kdy: úterý 21.2. 2017 v 11:00 hodin
  • Kde: Webex VUMS DataCom
  • Registrace: webinář proběhl, záznam (formát arf, nutno mít přehrávač webex player)

 

Publikováno: 2017 02 10    |     Zpět na seznam aktualit
Přejete si zasílat náš NEWSLETTER? ANO, mám zájem

Dokument

PRO VÁS
popup

Uděluji souhlas s tím, aby společnost VUMS DataCom, s.r.o. se sídlem Lužná 591, 16000 Praha 6, IČ: 48585611, zapsána v obchodním rejstříku vedeném městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 17811, shromažďovala a zpracovávala v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění, moje jméno a emailovou adresu a další poskytnuté osobní údaje, a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zařazením do databáze za účelem nabízení výrobků, služeb a zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle platného zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zasíláním newsletteru VUMS DataCom s informacemi, a to na dobu neurčitou do odvolání.