Technologické odpoledne věnované pokročilým způsobům využívání mikrovlnných spojů

Bezdrátové (mikrovlnné) spoje jsou dnes běžnou součástí telekomunikačních sítí, používají se na všech úrovních – jako páteřní či agregační spoje stejně jako pro poslední míli. Většinou je k nim přistupováno jako k přenosovému médiu a nic než přenos dat z bodu A do bodu B se od nich neočekává. Před a za spoj se zapojují switche, routery, EDD/NIDy, koncová a různá další zařízení, na kterých se pak definují jednotlivé služby a jejich parametry.

To je ovšem často zbytečné, neboť naprostá většina moderních mikrovlnných spojů je dnes vybavena alespoň základní sadou L2 funkcí. Technici vědí, že se často zbytečně navyšuje množství zařízení zapojených v řetězci a celá trasa může působit nehomogenně a nekompaktně, komplikuje se dohled nad zařízeními jako takovými, komplikuje se dohled služeb provozovaných na těchto trasách. Navíc některé funkce řízení kvality fungují pouze tehdy, jsou-li integrovány přímo v zařízení a nelze je suplovat externím zařízením. A obchodníkům je zase jasné, že rostou náklady na zřízení a provoz služeb. Proč tedy nevyužívat funkcionalit integrovaných přímo do mikrovlnných technologií a nesnížit tak investice nutné pro poskytování nových služeb…?

Řada firemních zákazníků je ochotna si připlatit za kvalitnější konektivitu než je jen best effort přístup k internetu. Řada z nich by uvítala možnost nadefinovat si vlastní parametry SLA, jež by si pak mohli sami následně i kontrolovat. Zdaleka ne vždy jsou však lokální poskytovatelé schopni takovou službu poskytnout. A pokud ano, bývá její kontrola velmi problematická a takové služby pak často provázejí dohady o skutečné kvalitě poskytované služby.

Na druhou stranu působí na trhu i řada operátorů schopných poskytnout firemním zákazníkům služby odpovídající kvality. Ne vždy jsou však tito potenciální zákazníci v přímém dosahu jejich vlastních sítí, a v takovém případě by uvítali možnost využít stávajího potenciálu místních poskytovatelů. Podmínkou je ovšem udržení kvality služby, neboť jak známo řetěz je právě tak silný, jak silný je jeho nejslabší článek.

Na semináři bychom Vám rádi nastínili jak lépe využívat Vaše stávající mikrovlnné spoje pro zvýšení kvality poskytovaných služeb, jak snadněji vyhovět nárokům firemní klientely, jak zvýšit kapitalizaci pronajatých okruhů, případně jak se připravit na velkoobchodní prodej služeb v souvislosti s nástupem dnes velmi diskutovaných NGA sítí.

Program:

  • 13:00-13:30    přivítání, agenda, doprovodné slovo
  • 13:30-14:00    QoS

Proč je vůbec potřebný a na rádiích dvojnásob? Jaké parametry jsou důležité pro kvalitu jednotlivých typů služeb? K čemu je dobrý shaping, policing, WRED…? Krátký úvod do problematiky kvality služeb.

  • 14:00-14:30    Ethernet Ring Protection

K čemu je tento standard? Jaké jsou jeho výhody a nevýhody proti STP protokolům? Jak jej využít tradičním i netradičním způsobem? ExtendedMM: využití Ethernet Ring Protection pro zvýšení dosahu spoje

  • 14:30-15:00    přestávka
  • 15:00-15:30    Carrier Ethernet

Co je to Carrier Ethernet, OAM, CFM. Velkoobchodní prodej služeb.

  • 15:30-16:00    Páteřní mikrovlnný spoj Ceragon IP-20

Nejvyšší dostupná kapacita na současném trhu klasických spojů na nejdelší dosažitelné vzdálenosti. Varianty (C, S, N), možnosti, parametry, funkce.

  • 16:00-16:30    Koncový mikrovlný spoj Siklu Etherhaul 1200

E-band rádio pro přístupové sítě s nejlepším poměrem cena/výkon na současném trhu. Varianty (T, TL, TX, F, FX), možnosti, parametry, funkce.

  • 16:30-          Diskuse k tématu a výměna zkušeností

... spojená s ochutnávkou netradičních českých piv resp. nových ročníků moravských vín. Něco k zakousnutí se taky najde.

Součástí každého prezentovaného tématu je i praktické předvedení na DEMO instalaci !

Datum a místo konání:

  • středa 2.12.2015 od 13:00, Praha, Lužná 591, Šárka Business Park, budova A, 2.patro
  • středa 9.12.2015 od 13:00, Olomouc, Jeremenkova 40b, budova RCO, 1.patro, salonek Berenicé

Registrace:

Semináře už proběhly.

Publikováno: 2015 12 09    |     Zpět na seznam aktualit
Přejete si zasílat náš NEWSLETTER? ANO, mám zájem

Dokument

PRO VÁS
popup

Uděluji souhlas s tím, aby společnost VUMS DataCom, s.r.o. se sídlem Lužná 591, 16000 Praha 6, IČ: 48585611, zapsána v obchodním rejstříku vedeném městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 17811, shromažďovala a zpracovávala v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění, moje jméno a emailovou adresu a další poskytnuté osobní údaje, a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zařazením do databáze za účelem nabízení výrobků, služeb a zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle platného zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu neurčitou do odvolání.


Souhlasím se zasíláním newsletteru VUMS DataCom s informacemi, a to na dobu neurčitou do odvolání.