Toto řešení spadá pod oblasti:

Přístupové technologie pro FTTdp

Hodně vizionářů mluvilo již koncem minulého století o domácnostech připojených optikou, která je tím nejlepším médiem a hlavně doposud bez známých omezení propustnosti. Optika unese vše, je to jen otázka aktivních prvků, které ji ukončují. Je zde sen o FTTH (Fiber-to-the-home) a dokonce někteří tento sen již žijí, ale pro drtivou většinu uživatelů je to sen velmi nedostupný. Většina optických rozvodů končí v rozvaděčích, které jsou dále než 500 metrů od nás, používáme termín FTTN (Fiber-to-the-node), optika v těchto rozvaděčích končí. Těchto 500+ metrů je definujících pro přístupové technologie, které jsou omezeny dostupnými médii a těmi je převážně staré dobré metalické vedení a technologie VDSL.

 Nové aplikace jsou stále náročnější na šířku pásma, ve firmách i domácnostech je stále více zařízení, která umožňují sledovat video v HD rozlišení, synchronizujeme cloudy, dat je stále více, rychlosti do 100Mbps přestávají stačit. Potřebujeme se blížit gigabitovým rychlostem, nebo aspoň násobkům 100Mbps. Optiku pro každého účastníka není možné zajistit, je to stále moc drahé, ale dokážeme se přiblížit z rozvaděčů obsluhujících stovky uživatelů do rozvaděčů, které jich obsluhují do dvaceti a jsou od nich jen pár stovek metrů. Sníží se nám počet uživatelů, které z rozvaděče připojíme, ale stále je to více než jeden v případě FTTH, je tady FTTdp, dostaneme se blíže k účastníkům, ale dokážeme jim nabídnout více?

Jaké technologie nám na vzdálenost pár stovek metrů nabídnou rychlost až 1 Gbps? Dokážeme připojit firemní i rezidentní zákazníky, kteří mají jiné požadavky na kvalitu, garance, poměr uplink/downlink? Jak je komplikovaná instalace? Optiku dotáhneme velmi blízko, zbývá těch pár set metrů, jaká média tady máme, abychom připojili koncové uživatele? Je tady metalické vedení, je-li kvalitní je to dobré médium a je tady samozřejmě “vzduch”. Potřebujeme přístupové technologie pro metalické vedení a tam kde není metalická smyčka, musíme se připojit bezdrátově. Pro oba případy máme řešení, pro metaliku technologii G.FAST a bezdrátově technologii WiGig. 

Co má má společného G.FAST a WiGig?

  • rychlost až 1Gbbps
  • vzdálenosti pár set metrů
  • snadná instalace s využitím existujících médií, terminál instalovatelný uživatelem
  • TDD pro konfigurovatelné nastavení asymetrického připojení
  • Kompaktní řešení pro malý počet připojených uživatelů navržené pro umístění v uličních rozvaděčích.
  • Velmi nízké zpoždění (<2ms) /ověřit pro WiGig/
  • Velmi nízká spotřeba s optimalizací v době klidu

Kombinací technologií G.FAST a WiGig můžeme výrazně zvýšit propustnost připojení a hlavně počet připojených uživatelů při zachování rozumných investičních nákladů. Uživatelé se dostanou k datovým propustnostem doposud přisuzovaným pouze optickému připojení a to za dostupnou cenu. Obě technologie jsou nové a jsou testovány řadou operátorů, G.FAST je možné nasadit okamžitě, WiGig v EU podléhá regulaci, která se připravuje, nicméně je možné testovat.

Více informací Skrýt detail
Kontaktovat produktového manažera Produkty použité v řešení
Přístupové technologie pro FTTdp

 FTTN (Fiber-to-the-node) ukončuje optiku více než 500 metrů od uživatelů. Natáhneme-li optiku dál, zmenší se počet přípojných míst a jsme v rozmezí 300 až 500 metrů od uživatelů. Rozvaděče v této vzdálenosti jsou připojeny optikou, používá se termín FTTC (Fiber-to-the-cabinet nebo Fiber-to-the-curb). Posuneme se ještě blíže, dostáváme se do vzdálenosti menší než 300m, zde se používá termín FTTB (Fiber-to-the-building nebo Fiber-to-the-basement) ale také nově FTTdp (Fiber-to-the-distribution-point nebo pole). V této vzdálenosti je již malý počet přípojných míst, zhruba 8-16, ale stále je ekonomicky nevýhodné protáhnout optiku dále. Rozvaděče jsou v zemi, v domech a také stále častěji na sloupech. Krátká vzdálenost umožňuje vysokorychlostní připojení přes různá média.

modrá jako povodí řek, zastupuje datové komunikace - zelená jako odpradávna barva pravoboku, zvyšuje kvalitu komunikací 

Přejete si zasílat náš NEWSLETTER? ANO, mám zájem

Dokument

PRO VÁS
popup

Uděluji souhlas s tím, aby společnost VUMS DataCom, s.r.o. se sídlem Lužná 591, 16000 Praha 6, IČ: 48585611, zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 17811, shromažďovala a zpracovávala v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění, moje jméno a emailovou adresu a další poskytnuté osobní údaje k zařazení do databáze za účelem nabízení výrobků, služeb a zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle platného zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu neurčitou do odvolání.