Toto řešení spadá pod oblasti:

Garantované přenosy dat v datovém centru

Počet datových center a jejich velikosti roste úměrně s množstvím přenesených a uložených dat. Předpokládá se, že v příštím roce více než 6.000.000 uživatelů přenese více než 1TB dat měsíčně. Do nedávna stačil průměrnému uživateli chytrého telefonu tarif ve stovkách MB dat měsíčně, v příštím roce se budeme blížit jednomu GB. Datová centra potřebují nepřetržitý zdroj energie, vyřešení chlazení, zabezpečení a monitoring přístupu, dobrou síťovou infrastrukturu, protipožární opatření, SW pro zálohování a obnovu, vyřešení zálohování zdrojů napájení, metodiku řízení provozu, vhodně zvolený HW a SW. Naší specializací je síťová infrastruktura, zabezpečení a monitoring přístupu.

S přesunem dat do datových center jsou kladeny vysoké nároky na jejich bezpečnost a dostupnost. Řízení přístupu k datům je nezbytností, stejně tak jejich zabezpečení. Clustery serverů hostí zákaznické aplikace, databáze a webové servery. Ke všem aplikacím musí být zajištěn odpovídající přístup podle domluveného SLA. Výkonné ADC (Appliaction Delivery Controler) zajišťují rovnoměrné rozložení provozu mezi více servery podle okamžité potřeby zákazníka. WAF (Web Application Firewall) zajišťuje bezpečný přístup k webovým aplikacím firemních zákazníků. 

Nároky na datové spoje jsou obrovské, kvalita spojení a garance požadovaných parametrů je klíčová. Aplikace vyžadují minimální zpoždění při komunikaci s databázemi a úložnými prostory a současně vysokou dostupnost. Zálohování datového centra do jiné lokality vyžaduje technologie s ultra nízkým zpožděním na bázi technologie xWDM a zabezpečení šifrováním v reálném čase. Kombinace xWDM s Carrier Ethernetem splňuje požadavky na kvalitní garantované propojení s měřením klíčových parametrů služby v reálném čase. Služby nad technologií Carrier Ethernet navíc nabízí požadovanou konfigurační flexibilitu pro široké spektrum datových služeb.

Výhody řešení:

  • Kompletní řešení komunikací datového centra
  • SLA pro přístup k aplikacím a datovým službám
  • Ultra nízké zpoždění
  • 100G propustnost
  • Šifrované propojení datových center na první vrstvě OSI modelu
  • Moderní technologie s nízkou spotřebou energie
Více informací Skrýt detail
Kontaktovat produktového manažera Produkty použité v řešení
Garantované přenosy dat v datovém centru

Technologie použité v řešení jsou znázorněny na diagramu datového centra rozděleného do tří vrstev – přístupové, aplikační a úložných prostor. Přístupová vrstva zajišťuje bezpečný a vyvážený přístup k vrstvě aplikační.

Na přístupu je veškerá komunikace ošetřena IDS/IPS systémem kombinovaným s detekcí anomálií metodou behaviorální analýzy (NBA). Vyčištěné datové toky jsou vyvažovány podle potřeb jednotlivých aplikací (ADC) a webové aplikace náchylné k zneužití jsou dále zabezpečeny specializovaným firewallem (WAF). Předávané datové služby mezi jednotlivými vrstvami jsou vyhodnocovány z hlediska výkonnostních parametrů a požadovaných SLA nad technologií Carrier Ethernet (EDD, SOAM). Záloha dat ve vzdálené lokalitě používá vysoce propustnou technologii DWDM s transparentním rozhraním pro připojení úložných systémů (FC) a vysokorychlostních datových spojů pro připojení NASDWDM spojení mezi datovými centry je pro zvýšení ochrany dat šifrováno na linkové vrstvě

Více informací Skrýt detail

modrá jako povodí řek, zastupuje datové komunikace - zelená jako odpradávna barva pravoboku, zvyšuje kvalitu komunikací 

Přejete si zasílat náš NEWSLETTER? ANO, mám zájem

Dokument

PRO VÁS
popup

Uděluji souhlas s tím, aby společnost VUMS DataCom, s.r.o. se sídlem Lužná 591, 16000 Praha 6, IČ: 48585611, zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 17811, shromažďovala a zpracovávala v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění, moje jméno a emailovou adresu a další poskytnuté osobní údaje k zařazení do databáze za účelem nabízení výrobků, služeb a zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle platného zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu neurčitou do odvolání.